TRANSLATOR

American Corner zaprasza na seanse filmowe o tematyce futbolowej

14.02.2014 godz. 18.00
MIŁOSNE GIERKI (Leatherheads)
USA, Niemcy, 2008r., reż. George Clooney, 1h 54min.
wyst. George Clooney, John Krasinski, Renee Zellweger

Akcja filmu dzieje sie w latach 20 XX wieku i opowiada o początkach ligi futbolu amerykańskiego. Dodge Conolly, czarujący kapitan drużyny futbolowej jest zdeterminowany, aby jego drużynie składającej się głównie z bywalców barów udało się odnieść sukces i trafić na wypełnione po brzegi stadiony.  Gdy drużyna traci sponsora, a przez samą ligą pojawia się groźba upadku Dodge przekonuje kolegę ze studiów - bohatera wojennego do wstąpienia w ich szeregi. Kapitan ma nadzieję, że ten krok spowoduje, że Amerykanie w końcu poczują futbolową gorączkę.


14.03.2014 godz. 18.00
VINCE NIEPOKONANY (Invincible)
USA, 2006r., reż. Ericson Core, 1h 45min.
wyst. Mark Wahlberg, Greg Kinnear, Elizabeth Banks

Historia Vince'a Papale, który swoją przygodę z zawodowym futbolem rozpoczął w wieku 30 lat.

11.04.2014 godz. 18.00
MĘSKI SPORT (We are marshall)
USA, 2006, reż. McG, 2h 4min.
wyst.Matthew McConaughey, Matthew Fox, Anthony Mackie

Film opowiada poruszającą i autentyczną historię, jaka miała miejsce w Huntington, miasteczku w Zachodniej Wirginii, słynącym z bogatych tradycji futbolu uniwersyteckiego. Przez dziesiątki lat zawodnicy, trenerzy, fani i rodziny współtworzyli i dopingowali drużynę Marshall University, "Thundering Herd". Dla zespołu i całej społeczności futbol to coś więcej niż sport, to sposób na życie. Jednak pewnej nocy w roku 1970, wracając do Huntington po meczu w Północnej Karolinie, 75 osób, w tym członkowie drużyny futbolowej i zespołu trenerskiego Marshalla zginęli w katastrofie samolotu. Ci, którzy ocaleli, oraz opłakujące swych najbliższych rodziny próbowały poradzić sobie z tą dotkliwą stratą. Nadzieję i siłę odnalazły dzięki Jackowi Lengyelowi, młodemu trenerowi, który postanowił odbudować uniwersytecką sekcję futbolową, a tym samym przyczynił się do zabliźnienia ran społeczności.

09.05.2014 godz. 18.00
GANG Z BOISKA (Gridiron Gang)
USA, 2006, reż. Phil Joanou, 2h
wyst. Dwayne Johnson, Xzibit, L. Scott Caldwell

Sean Porter pracuje w ośrodku poprawczym dla młodocianych przestępców. Wpada on na genialny pomysł, który może zmienić podejście przebywających tam chłopaków do życia. Pomysłem tym jest stworzenie drużyny futbolowej, która będzie grała w lidze z normalnymi, szkolnymi drużynami. Jak nietrudno się domyślić pierwsze treningi przypominały raczej wrestling niż futbol ale z czasem drużyna zaczęła się jednoczyć. Nie przeszkadzało nawet to, że większość z chłopaków należało do innych, wrogo nastawionych gangów. Co prawda pierwsze mecze kończyły się bolesnymi porażkami ale z meczu na mecz drużyna stawała się coraz lepsza?

13.06.2014 godz. 18.00
EKSPRES - BOHATER FUTBOLU (The Express)
USA, Niemcy, 2008, też. Gary Fleder, 2h 10min.
wyst. Dennis Quaid, Rob Brown, Nelson Eblis

Ernie Davis po dołączeniu do drużyny futbolowej Uniwersytetu w Syracuse zmuszony jest toczyć nieustanną walkę na boisku oraz poza nim.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza