TRANSLATOR

O projekcie "MegaMatma uczy w bibliotece"

Projekt „MegaMatma w bibliotece!” to inicjatywa firmy MegaWiedza, która we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oferuje bibliotekom bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl do marca 2015 roku. Z oferty mogą skorzystać wszystkie biblioteki publiczne z całej Polski, posiadające przynajmniej jeden komputer do publicznego użytku, podłączony do Internetu. 

MegaMatma.pl to wiedza z matematyki przydatna na każdym poziomie nauczania: zawiera obszerne opracowania wszystkich tematów, jakie są omawiane w szkole, zadania wraz z wyjaśnieniem - krok po kroku - jak otrzymać prawidłowe rozwiązanie, a także zestawy wzorów i klasówki. MegaMatma to przede wszystkim pomoc w codziennej nauce - można dzięki niej nadrobić zaległości, lepiej przygotować się do sprawdzianu i wreszcie zrozumieć, a także polubić matematykę. Bezpłatna nauka w bibliotece może być też alternatywą dla płatnych korepetycji.

Treści zamieszczone w serwisie odpowiadają nowej podstawie programowej (z rozszerzeniem), są tworzone przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych, a recenzowane w całości - pod kątem dydaktycznym i merytorycznym - przez rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molędę.

MegaMatma dostępna na bibliotecznych komputerach to możliwość rozwiązywania testów, klasówek, arkuszy gimnazjalnych i maturalnych on-line, powtarzania materiału teoretycznego na bieżąco i uzupełniania zaległości z lat poprzednich, przypomnienia wzorów i definicji. 

Projekt „MegaMatma uczy w bibliotece” bazuje także na wcześniejszym doświadczeniu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i firmy MegaWiedza. W 2013 roku w 30 bibliotekach z całej Polski przeprowadzono pilotaż - aby sprawdzić, czy dzieci i młodzi ludzie są zainteresowani nauką matematyki właśnie w bibliotece.

Komu biblioteka może zaoferować dostęp do e-zasobów MegaMatma w bibliotece?
MegaMatma jest dla każdego, kto ma problem z matematyką lub chce poszerzyć wiedzę z tego przedmiotu:
  • dla uczniów szkół: podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,
  • dla studentów różnych kierunków,
  • dla rodziców, dziadków i opiekunów, którzy chcą pomóc swoim podopiecznym w nauce,
  • dla maturzystów, także osób dorosłych, którzy przygotowują się do matury,
  • dla nauczycieli matematyki, fizyki, chemii i informatyki.
Bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl w ramach projektu „MegaMatma uczy w bibliotece” będzie możliwy do 15 marca 2015 roku.

Więcej na stronie internetowej:
http://www.biblioteki.org/pl/megamatma_uczy_w_bibliotece/o_projekcie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz