TRANSLATOR

Lublin is also HAPPY!

W Lublinie nagrano własny teledysk do popularnej piosenki "Happy" Pharrella Williamsa. Trzeba przyznać, że wyszedł świetnie!"Tak walczę o życie, że nie mam czasu żyć"! Krótka refleksja o filmie „Witaj w klubie”

Historia jest prawdziwa. Skupia się na postaci Rona Woodroofa, elektryka i jeźdźca rodeo, który dowiaduje się, że jest zainfekowany wirusem HIV i pozostało mu 30 dni życia. Nie zmusza go to jednak do rezygnacji. To mocny, męski typ, śmiejący się lekarzom w twarz. Usłyszawszy wyrok śmierci, nie zgadza się z nim. Kilka lat później staje na czele grupy medycznego wsparcia dla chorych. Przemyca leki z Meksyku do USA i sprzedaje je innym, zainfekowanym wirusem HIV, pacjentom. Zakłada "Dallas Buyers Club", w którym po opłaceniu składki członkowskiej można dostać zapewnione przez Rona eksperymentalne preparaty pomagające uśmierzyć ból i wydłużyć życie chorym. 

Najnowsze wyniki badań: Polacy wypożyczają więcej książek z bibliotek

Najnowszy raport o stanie bibliotek publicznych w Polsce potwierdza, że udało się zahamować trwający od lat spadek wypożyczeń książek. Z badań wynika, że w 2012 roku liczba wypożyczeń wzrosła, a na zakup książek biblioteki wydały ponad 13,4 % więcej niż w roku poprzednim.

Już dzisiaj koncert piosenek Ewy Demarczyk inaugurujący cykl "Jazz i Piosenka"

Ewa Demarczyk to jedna z najbardziej charyzmatycznych i jednocześnie tajemniczych postaci polskiej piosenki. Nazywana jest Czarnym Aniołem rodzimej sceny, a śpiewane przez nią utwory do dziś inspirują wielu artystów. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS zapraszają 12 marca o godz. 18.00 na koncert piosenek Ewy Demarczyk, inaugurujący cykl "Jazz i Piosenka". Podczas niego będzie można usłyszeć największe przeboje artystki, takie, jak: "Karuzela z Madonnami", czy "Na moście w Avignion". Zaprezentują je studenci z Wydziału Artystycznego UMCS. O akompaniament zadba dr Marek Stefankiewicz. Koordynatorem projektu jest prof. Zofia Bernatowicz kierująca Zakładem Muzyki Rozrywkowej Wydziału Artystycznego UMCS.

Nowa biblioteka w Helsinkach zostanie wyposażona w saunę

Rada miasta Helsinki podjęła decyzję, że w nowej bibliotece centralnej (na zdjęciu), która ma zostać oddana do użytku w 2017 roku, znajdzie się uwielbiana przez Finów sauna.