TRANSLATOR

KULTURA, NA KTÓRĄ STAĆ KAŻDEGO, JEST W ZASIĘGU RĘKI!

INAUGURACJA PORTALU KULTURADOSTEPNA.PL

Co miesiąc w Polsce ma miejsce ponad 7 tys. wydarzeń, na które cena biletu nie przekracza 20 zł. Blisko połowa z nich jest darmowa. Dotarcie z informacją o nich ułatwi informacyjno-edukacyjny portal kulturadostepna.pl. , którego celem jest także upowszechnianie zasobów dostępnych w sieci oraz zainteresowanie miejscami, które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wycieczek po Polsce. Uruchomienie serwisu, stworzonego przez Narodowe Centrum Kultury, stanowi główny element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu KULTURA DOSTĘPNA. 24 czerwca br. portal został  zainaugurowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską.

Internetowe warsztaty literackie

Pracownia Gimel zaprasza chętnych na internetowe warsztaty literackie. Proces rekrutacji uruchamiamy już teraz, a 6-tygodniowe warsztaty rozpoczną się 3 października 2015.

Jak się zakwalifikować?
Przyślij zestaw od 5 do 10 wierszy albo od 5 do 10 stron prozy w terminie do 5 września 2015 na adres pracownia@gimel.com.pl. Oczywiście można przesyłać swoje teksty wcześniej i jest to w Waszym dobrze pojętym interesie, gdyż ułatwi nam to przygotowanie odpowiednich dla Was zajęć.