TRANSLATOR

„Wbrew sobie” Katarzyna Kołczewska

Objętościowo książka jest imponująca – ponad 700 stron. Jednak tych, których to zniechęca zapewniam – treść też jest bogata, autorka nie skupia się na jednym wątku, ale porusza wiele trudnych tematów, kreując wyraziste postaci.
Ewelina nie jest w stanie pogodzić się ze stratą nienarodzonego dziecka – pogrąża się w rozpaczy, odrzuca męża decydując się na rozwód. Adam próbuje odzyskać dawną, szczęśliwą żonę i nie może pogodzić się z jej decyzją. Jednocześnie nie da się ukryć, że Ewelina jest rozpieszczona – od dzieciństwa chroniona przez siostrę i matkę, nie zdaje sobie sprawy jak wiele im zawdzięcza. Jej obecne życie jest o tyle trudniejsze, że nie została nauczona jak radzić sobie z cierpieniem

Justyna należy do osób, które całe życie mają „pod górkę” – jako starsza siostra od zawsze opiekowała się Eweliną, zastępowała jej matkę. Obecnie jest głową rodziny – jej mąż jest ciężko chory, więc utrzymanie domu, opieka nad dziećmi i wszystkie codzienne obowiązki bierze na siebie.

E-biblioteki, e-booki, e-archiwa i czytanie na ekranie! LABiB zaprasza na Get IT 2.0

Pamiętacie Get IT, ubiegłoroczny miesiąc poświęcony nowym technologiom w bibliotekach? Tym razem będzie jeszcze bardziej cyfrowo! Społeczność LABiB zaprasza na Get IT 2.0! Startujemy w listopadzie, a tematy przewodnie to m.in.: biblioteki i archiwa cyfrowe, e-booki, digitalizacja i książki multimedialne.
  
Jak włączyć do oferty bibliotek udostępnianie e-booków? Czy warto współpracować z bibliotekami cyfrowymi lub tworzyć własne? Czym są książki interaktywne, czytanie w chmurze i jak dzięki nim urozmaicić zajęcia w bibliotece? Jak atrakcyjnie prezentować w Internecie dokumenty życia społecznego, czy inne materiały archiwalne? To niektóre z pytań, na które odpowiemy podczas listopadowego Get IT 2.0.

Przed nami interesujące webinaria, spotkania z ekspertami i praktykami, a także solidna porcja sprawdzonych inspiracji na portalu labib.pl.

Gaumardżos! Zbiór wspomnień i przemyśleń z Gruzji!

Ostatnio, zupełnie przez przypadek wpadła w moje ręce książka, która wyzwoliła niezwykle miłe wspomnienia z ostatnich wakacji, a mianowicie „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji” Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera. A jak wspomnienie wakacji, to oczywiście podróż, a jak podróż, to oczywiście fotografie. Patrząc na nie pomyślałam, że grzech się nimi nie podzielić, zwłaszcza z osobami, które być może planują odwiedzić ten kraj. Nie będzie to zatem opowieść z wyraźnie określoną narracją, będzie to raczej luźny zbiór moich wspomnień i przemyśleń z podróży do kraju z wielką tradycją i kulturą, która niestety co raz bardziej zostaje wypaczona przez kulturę zachodu.