TRANSLATOR

W poniedziałek rusza projekt „Opowiem ci mój świat”

Filia nr 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Braci Wieniawskich 5) rusza z projektem „Opowiem ci mój świat”. Projekt jest pięciodniowym działaniem integracyjno-edukacyjnym dedykowanym szerokiemu gronu odbiorców – osobom niewidzącym i słabowidzącym oraz całemu środowisku osób widzących.


W ramach projektu, w terminie od 12 do 16 października (poniedziałek-piątek), w Filii nr 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędą się różnego rodzaju działania integracyjno-edukacyjne, które poprowadzą osoby pracujące z niepełnosprawnymi, tyflopedagodzy, oligofrenopedagodzy, muzykolodzy oraz instruktorzy orientacji przestrzennej i poruszania się z białą laską. 

Za nami spotkanie z Martą Ignerską w ramach projektu "OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki"

W poniedziałek, 5 października w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałą ilustratorkę i graficzkę – Martę Ignerską, która zaprezentowała książkę O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką Tiny Osiewicz, do której wykonała ilustracje. Przeprowadziła też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.