TRANSLATOR

Reprint nieznanego brulionu Wojaczka w maju

Na maj Biuro Literackie przygotowuje prawdziwą wydawniczą niespodziankę – pierwszy pełny zbiór wierszy i próz Rafała Wojaczka, poety, który w historii literatury zapisał się jako skandalista i świętokradca, fenomen i geniusz. Premierze „Wierszy i próz 1964-1971″ towarzyszyć będzie reprint niepublikowanego do tej pory brulionu autora z młodzieńczymi wierszami poety, który wydany będzie jako wierna kopia oryginału.

Bytom wypuszcza kolekcję odzieży inspirowaną Markiem Hłaską

Polska marka Bytom zamierza wprowadzić wkrótce do sprzedaży kolekcję męskiej odzieży inspirowaną postacią Marka Hłaski. Ideą kolekcji Bytom The Culture Icons jest odświeżenie autentycznego stylu, nieodłącznie kojarzonego z wybitnymi osobowościami polskiej kultury. Dotychczas ukazały się garnitury, swetry, koszule i krawaty inspirowane osobą Zbigniewa Cybulskiego. Wybór Marka Hłaski również wydaje się nieprzypadkowy. Uderzająco podobny do Jamesa Deansa autor „Pięknych dwudziestoletnich” słynął z niekonwencjonalnego stylu, nosząc charakterystyczne uczesanie i podniesiony kołnierz kurtki, jeszcze zanim miał możliwość zobaczyć amerykańskiego aktora na ekranie.

Domofon poezji

Jeśli ktoś z Was w najbliższym czasie wybiera się do Krakowa, mamy dobrą wiadomość! Od 18 marca można skorzystać z domofonu poezji zainstalowanego przy wejściu do kawiarni Nowa Prowincja. Dzwoniąc pod wskazane na domofonie nazwisko Poetki lub Poety, można posłuchać wierszy w ich własnych interpretacjach. A zadzwonić można m.in. do Ewy Lipskiej, Wisławy Szymborskiej, Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego czy Adama Zagajewskiego.


Jak nietypowo promować książki z bibliotecznych zbiorów?

Popatrzcie co przygotowały dla swoich czytelników bibliotekarki z Filii nr 2 MBP w Lublinie!

Keith Richards pisze książeczkę dla dzieci!

Legendarny gitarzysta The Rolling Stones kontynuuje karierę literacką. Po bardzo dobrze przyjętej autobiografii "Życie" Keith Richards wydaje kolejną publikację. Tym razem jest to książeczka dla dzieci opowiadająca o jego relacjach z dziadkiem, któremu zawdzięcza miłość do muzyki.

Położyli książki rekordowo


Już nie w Antwerpii, a w Częstochowie mają rekord Guinnessa w układaniu i przewracaniu domina z książek. Na targach literackich w Belgii przewróciło się 4845 książek, a wczoraj w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie pięć tysięcy.

Czarny Anioł w bibliotece - piosenki Ewy Demarczyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS koncertem piosenek Ewy Demarczyk rozpoczęła cykl spotkań muzycznych „Jazz i Piosenka”. Pomysłodawcą projektu jest Zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych MBP – Pani Renata Filipiak, a jego koordynatorem i opiekunem - Pani prof. Zofia Bernatowicz, kierująca Zakładem Muzyki Rozrywkowej Wydziału Artystycznego UMCS.