TRANSLATOR

Czytam to – nowy program literacki

Wydawnictwo Literackie wystartowało z nowym cyklem Czytam to – wideoblogiem, w którym Robert Kasprzycki wybiera, recenzuje i poleca książki. Do obejrzenia na kanale Youtube Wydawnictwa Literackiego.

100 najbardziej lubianych książek wg użytkowników Facebooka

W ostatnim czasie na Facebooku ogromną popularnością cieszy się zabawa zachęcająca internautów do dzielenia się listą 10 książek, które najbardziej zapadły im w pamięci. Dwójka analityków pracujących dla Facebooka, Lada Adamic i Pinkesh Patel, przeanalizowała 130 tysięcy statusów, w których nominowani do udziału w zabawie użytkownicy portalu wypisywali swoje ulubione książki. Uzyskali w ten sposób listę stu najbardziej lubianych książek użytkowników Facebooka, którą prezentujemy wam poniżej wraz z procentowym udziałem, jak często dany tytuł pojawiał się w poszczególnych zestawieniach.

Młoda Polska Proza

Młoda Polska Proza to nowy projekt Xięgarnii.pl, przybliżający sylwetki najbardziej utalentowanych polskich prozaików. Każdy z materiałów cyklu składa się z impresji, rozmowy, wypowiedzi krytyka literackiego i opowiadania, napisanego specjalnie na tę okazję przez uczestników projektu.

Znamy siódemkę finalistów Nike

Przez cały zeszły tydzień „Gazeta Wyborcza″ prezentowała codziennie po jednym z siedmiorga finalistów Nagrody Literackiej Nike. 
Oto oni:
1. Niebko, Brygida Helbig, W.A.B., Warszawa
2. Ości, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie Kraków
3. Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca, Karol Modzelewski, Iskry, Warszawa
4. Wiele demonów, Jerzy Pilch, Wielka Litera Warszawa
5. Nocne zwierzęta, Patrycja Pustkowiak, W.A.B., Warszawa
6. Nadjeżdża, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie Wrocław
7. Jeden, Marcin Świetlicki, EMG, Kraków

Wiemy już, kto będzie decydował o przyznaniu Nagrody im. Henryka Sienkiewicza dla literatury pop

W oczekiwaniu na nominacje do pierwszej Nagrody Literackiej im. Henryka Sienkiewicza przyznawanej autorowi najlepszej polskiej popowej powieści roku ujawniamy listę jurorów, którzy będą decydować o wyborze laureata.