TRANSLATOR

Okrutny sekret - Tajemnica Filomeny / Martin Sixsmith

Dość długo zabierałam się do przeczytania książki „Tajemnica Filomeny” autorstwa Martina Sixsmitha. Skłoniły mnie dopiero do tego plakaty filmowe zapowiadające ekranizację lektury. Dopiero później obejrzałam film. I taką kolejność polecam każdemu.


…just that something so good just can't function no more… „Joy Division od środka. Nieznane przyjemności” / Peter Hook

Niezwykle ucieszył mnie fakt o wydaniu książki Petera Hooka Joy Division od środka. Nieznane przyjemności. Po pierwsze dlatego, że uwielbiam tę kapelę, a po drugie dlatego, że stanowi ona doskonałe uzupełnienie historii kwartetu z Manchesteru, którą znamy już z książki Deborah Curtis Przejmujący z oddali oraz filmu Control Antona Corbijna. 

Wielka Czarna Mapa! KONKURS

Wydawnictwo Czarne oraz Virtualo.pl zapraszają na kolejną edycję wakacyjnego konkursu Wielka Czarna Mapa.

Od 16 czerwca do 2 października czytelnicy mogą przesyłać swoje wakacyjne zdjęcia z książkami Wydawnictwa Czarne. Co tydzień w piątek nadesłane fotografie będą publikowane w albumie na Facebooku oraz na specjalnej multimedialnej mapie na konkursowej stronie http://czarne.com.pl/wielka-czarna-mapa!

New Balance wypuszcza kolekcje butów sportowych inspirowane literaturą

New Balance, jeden z największych na świecie producentów obuwia sportowego, wypuszcza trzy nowe kolekcje butów inspirowane wybitną amerykańską literaturą.

Ponad 2,8 mln Polaków słucha audiobooków

Z badania przeprowadzonego przez PBS, we współpracy z serwisem audiobook.pl wynika, że około 4,8 mln Polaków sięgnęło kiedykolwiek po audiobooki. Z kolei liczba aktywnych użytkowników książek audio liczy przeszło 2,8 mln osób.

Nowa biblioteka w Lublinie. Otwarcie dziś!

Dziś miastu przybyła kolejna biblioteka. Przy ulicy Głuskiej 138 otwarta zostaje 39 filia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– To jedna z naszych mniejszych placówek – wyjaśnia Renata Filipiak, zastępca dyrektora MBP ds. merytorycznych. – W tym miejscu już była biblioteka, teraz przejęliśmy ją od gminy Głusk. Uległa całkowitej modernizacji – jest to już inne wnętrze, wyremontowane z nowym wyposażeniem.

Elementarz tradycji / warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 7-9 lat

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają dzieci w wieku 7-9 lat na przygodę z tradycją śladami Oskara Kolberga! Zajęcia zaczynają się 30 czerwca i potrwają do 13 lipca. Spotkania są bezpłatne.

Elementarz tradycji to warsztaty edukacyjne poświęcone kulturze tradycyjnej Lubelszczyzny. Najmłodsi spotkają się z twórcami ludowymi, muzykantami i animatorami kultury. Cykl zajęć obejmie 14 spotkań dotyczących takich tematów jak: sylwetka Oskara Kolberga, stroje ludowe, tradycyjna muzyka i zabawy dziecięce, rzemiosło i sztuka ludowa, obrzędy i zwyczaje, żywność, wiedza ludowa. Dzieci będą miały okazję nauczyć się toczyć naczynia na kole garncarskim, przenosić tradycyjne elementy strojów do współczesnej mody, czy wczuć się w rolę panny młodej podczas tradycyjnych oczepin. Wspólnie z Kapelą Braci Dziobaków poznają instrumenty tradycyjne, tańce, melodie i zabawy z Lubelszczyzny. Każde z zajęć to nowy temat, nowe odkrywanie tradycji i nowa zabawa!