TRANSLATOR

Ogłoszono nazwiska półfinalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2014

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus ogłosiło listę 14 książek, które zakwalifikowały się do półfinału nagrody. W tym roku najwięcej nominacji otrzymały książki polskie i czeskie.

Śląski Wawrzyn Literacki dla Krajewskiego

Rozgrywający się w powojennym Wrocławiu kryminał Marka Krajewskiego pt. "W otchłani mroku" zwyciężył w plebiscycie czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach na Książkę Roku 2013. We wrześniu autor odbierze Śląski Wawrzyn Literacki.

Czytasz „Harry’ego Pottera”? Jesteś bardziej tolerancyjny wobec imigrantów i osób o odmiennej orientacji seksualnej

Włoscy naukowcy donoszą, że dzieci, które czytały serię książek o Harrym Potterze, wykazują mniej uprzedzeń wobec imigrantów i osób o odmiennej orientacji seksualnej niż te, które książek J. K. Rowling nie czytały.

Francuska marka Etam wypuszcza bieliznę nocną, która ma zachęcić do czytania przed snem

We wrześniu francuska marka Etam wprowadza na rynek nową kolekcję bielizny nocnej dla kobiet, która ma zachęcić klientki do sięgania po dobrą lekturę przed snem. Koszule nocne, piżamy i szorty wyposażone zostaną w specjalne etykietki z kodami QR, które pozwolą na pobranie na smartfon lub tablet niepublikowanych wcześniej opowiadań autorstwa największych francuskich pisarzy.

Podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu miłośnicy literatury też znajdą coś dla siebie!

Cykl spotkań z udziałem renomowanych polskich autorów, nominowanych i laureatów najważniejszych nagród w dziedzinie literatury - to wszystko podczas trwania Festiwalu. Tematem tegorocznej edycji jest praca pamięci oraz sposoby odzwierciedlania tego tematu w literaturze. Spotkania z autorami odbywają się w Domu Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym, miejscu, które zostało powołane do istnienia jako miejsce spotkań literatów i intelektualistów oraz w Salonie Empik.