TRANSLATOR

Sparkup – nowe urządzenie nagra i przeczyta dziecku książkę za ciebie

Izraelska firma Sparkup wprowadziła na rynek nowe urządzenie o tej samej nazwie, które pomaga rodzicom wywiązać się z konieczności regularnego czytania dzieciom nawet wtedy, kiedy nie mają na to zbyt wiele czasu.

Ogłoszono 7 finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” 2014

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” ogłosiło listę 7 książek nominowanych do finału nagrody. Tytuły wyłoniono z 14 publikacji, które zakwalifikowały się do półfinału.
Jeden z członków jury, prof. Andrzej Zawada, zauważył w rozmowie z PAP, że książki, które znalazły się w finale Angelusa łączy wspólne doświadczenie kulturowe narodów Europy Środkowej: „To wspólna przeszłość historyczna, mieszanie się kultur, wspólne doświadczenia polityczne. Tematy, które są poruszane w tych książkach są nasycone świadomością przeszłości. To wszystko powoduje, że dobrze rozumiemy literaturę czeską, ukraińską, słowacką czy węgierską”.

Nagroda Angelusa i Bruno Schulz Festiwal razem

Organizatorzy dwóch spośród wiodących wrocławskich wydarzeń literackich: Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” oraz Bruno Schulz Festiwal postanowili od roku 2014 połączyć swoje wysiłki na rzecz promowania najlepszej literatury i wzmacniania wizerunku Wrocławia jako miasta aktywnego w działaniach proczytelniczych.

Nowa nagroda literacka imienia Henryka Sienkiewicza dla literatury pop

Macie już dość nagród literackich przyznawanych wąskiemu gronu twórców reprezentujących jedynie tzw. literaturę wysoką? Portal Dzika Banda z myślą o was powołał do życia nową Nagrodę Literacką imienia Henryka Sienkiewicza.