TRANSLATOR

Wyjątkowa książka dla dzieci

Motion Silhouette to interaktywna książka dla dzieci stworzona przez dwójkę Japończyków: Megumi Kajiwara i Tathuhiko Nijima. Zobaczcie na czym polega jej niezwykłość.

24 lipca rusza Carnaval Sztukmistrzów!

ISTOTĄ Carnavalu JEST ZABAWA. Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna. Poprzez jej aktualne przejawy - nowy cyrk i buskerstwo - otworzymy czas wspólnego święta.
KARNAWAŁ to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm. 
Karnawał jest czasem niszczenia, chaosu, śmierci, ale także czasem odnowy, oczyszczenia, narodzin, jest czasem głupców, artystów i kuglarzy. Karnawał jest świętem życia samego w sobie. Jest esencją życia, jego najbardziej witalnym objawem...

Przepiękne ślubne zdjęcia (w bibliotecznej scenerii)

Okazuje się, że zdjęcia ślubne wcale nie muszą być realizowane na łonie natury. Wielbiciele książek mogą je sobie zrobić w bibliotece lub w księgarni. Swoją drogą, ciekawe, czy uwiecznione na fotografiach młode pary pracują w bibliotece :).

IX Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach

W dniach od 18 do 20 lipca 2014 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje w Wojsławicach już po raz dziewiąty Dni Jakuba Wędrowycza, kultowego bohatera książek Andrzeja Pilipiuka. Jeśli jesteś miłośnikiem słynnego bimbrownika - nie może Cię tam zabraknąć!