TRANSLATOR

Podsumowanie projektu "Przyjechał Teatr!"

Autobusem, autokarem, samochodem, rowerem czy pieszo w ostatnim czasie do biblioteki na Felinie przybyło blisko 1200 miłośników teatru. Wszystko to działo się w dniach od 17 do 25 października w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, podczas realizacji projektu Przyjechał Teatr!, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez siedem dni od rana, niekiedy do nocy, odbywały się spektakle i warsztaty przybliżające różnorodne formy teatralne. Bibliotekę odwiedzili doświadczeni aktorzy, instruktorzy i pedagodzy cieszący się wysokim uznaniem.
Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO otworzył swój Kuferek Osobliwości rozbudzając kreatywność bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców. Podczas kolejnych wydarzeń pan Michał wykorzystując m. in.: teatrzyk kamishibai, klocki MuBaBaO oraz bajkostwory uwiódł swoimi opowieściami najmłodsze dzieci, młodzież gimnazjalną, jak również osoby dorosłe i seniorów.

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk zaprezentował spektakl z muzyką na żywo, warsztaty Teatru Cieni oraz warsztaty rodzinne - Sznurkowe Opowieści, podczas których uczestnicy uczyli się budować strukturę opowieści i przygotowywali etiudy teatralne. Teatr Małe Mi przybył do nas ze spektaklem Niewidzialni połączonym z performatywnym pokazem z udziałem widzów.
Teatr Małe Mi przybył do nas ze spektaklem Niewidzialni połączonym z performatywnym pokazem z udziałem widzów.
Bogusław Byrski, aktor Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie rozbawił publiczność do łez spektaklem Gdzie jest Czerwony Kapturek z niezwykłą lalką trikową w roli głównej. Przeprowadził również warsztaty teatralno - plastyczne, uczył improwizacji scenicznej i pracy nad interpretacją tekstu.


Daniel Arbaczewski aktor, reżyser Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie pokazał jak w prosty sposób przy użyciu przedmiotów „niepotrzebnych” stworzyć wielobarwne lalki teatralne do teatrzyków domowych. Uczestnikami warsztatów byli bibliotekarze, pedagodzy oraz rodzice z dziećmi.

Ostatniego dnia Teatr Gry i Ludzie zaprosił nas na spektakl Dobry Las, podczas którego widzowie poznali perypetie pewnego Łosia i jego przyjaciela Jeża.
Oprawę graficzną projektu wykonała Ola Cieślak, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Mimo ogromnego wkładu pracy i wielomiesięcznych przygotowań, wiemy, że było warto! Cieszymy się, że chętnych do skorzystania z tej wyjątkowej oferty nie brakowało. Zadowolenie na twarzach publiczności bezcenne! Liczymy na to, że Teatr Przyjedzie do nas kolejny raz.

Agnieszka Świstowska-Huszaluk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz