TRANSLATOR

Fenomenalne figurki z książek i drutu autorstwa Terry’ego Bordera

Amerykański artysta Terry Border w swej najnowszej serii prac zatytułowanej „Druciane kończyny, papierowe plecy” tchnął w klasyczne powieści nowe życie. Doprawiając starym egzemplarzom książek kończyny wykonane z drutu, przekształcił je w figurki, które w humorystyczny sposób przedstawiają fabułę danego dzieła. Pomysł narodził się jako skromny dowód wdzięczności dla dystrybutora mającej się ukazać książki dziecięcej, jaką artysta napisał. Praca pochłonęła go jednak do tego stopnia, że stworzył cały cykl „książkowych figurek”.

George Orwell „Rok 1984″

Mistrz Promocji Czytelnictwa 2013

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w ramach działań Komitetu Porozumiewawczego Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców. Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa. 

Filia 35 MBP zaprasza na wernisaż wystawy Agaty Baszak „Przejrzystość świata”

Filia 35 MBP zaprasza w dniu 7 lutego (piątek) o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Agaty Baszak „Przejrzystość świata”.

Ruszyła X edycja Programu Liderzy PAFW

Jeśli działasz na rzecz swojej społeczności, a chcesz robić to jeszcze skuteczniej – zgłoś się do X edycji Programu PAFW! Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) to innowacyjny i kompleksowy program rozwojowy dla liderek i liderów działających na rzecz rozwoju lokalnych środowisk. Jest realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów. 

"Kamienie w kieszeniach" lubelskiej Sceny Prapremier InVitro

Późna godzina nie przeszkodziła w tym, aby do Centrum Kultury przybyło sporo, spragnionych wrażeń teatralnych, widzów. Mimo braku bezów, które nie zostały rozdane publiczności, a o które prosił wcielający się w jedną z ról Bartek Kasprzykowski, od samego początku czuć było, że będzie to popis dwóch niezwykle utalentowanych aktorów poruszających przeróżne instrumenty teatralne pod opieką lubelskiego reżysera Łukasza Witt-Michałowskiego. 

Filia 13 MBP zaprasza na wystawę fotografii Barbary Wilczyńskiej

W dniach 3 – 28 lutego Filia 13 MBP (ul. Grażyny 13) zaprasza na wystawę fotografii Grażyny Wilczyńskiej „Myśli w przestrzeni”.

Barbara Wilczyńska – fotografka – amatorka, od 2009 należy do Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace wystawiała na „Dorocznych Wystawach Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego” (2009-2012) i na połączonej z aukcją na rzecz powodzian wystawie zbiorowej „Młodzi Artyści – Sztukmistrze” (czerwiec 2010), w Janowcu nad Wisłą przy okazji wystawy „Popatrz, Poczuj, Pomyśl” odbyła się również aukcja, gdzie praca „Kobieta z różową parasolką” pobiła rekord licytacji.

Wyniki I Konkursu Zakładki!

Zakończył się I Konkurs Zakładki!


Rok w obiektywach

Od 3 do 28 lutego w Biblio przy ul. Szaserów 13-15 można obejrzeć wystawę udostępnioną przez "Galerię Po 111 Schodach" DK nr 2 w Lublinie. Ekspozycja zawiera ponad czterdzieści zdjęć opowiadających o życiu Lublina i jego mieszkańców.

Wspomnienia z Helsinek

Przeglądając i porządkując niedawno swoje archiwum, natrafiłam na zdjęcia z wycieczki do Helsinek, organizowanej przez lubelski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Z przyjemnością przywołałam miłe wspomnienia, tym bardziej, że pogoda i humory nam dopisywały, mimo chłodnego początku lata i wyjazdu w północne rejony Europy. Dość liczną grupę wśród wycieczkowiczów stanowili pracownicy Biblioteki Miejskiej z Lublina. Główną atrakcją wycieczki miały być biblioteki na zaplanowanej trasie. Chcieliśmy porównać nasze dotychczasowe doświadczenia z działaniami bibliotek w innych częściach kontynentu.

Podnosi z fotela! / Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik "Lutosławski - Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci"

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima oraz Witolda Lutosławskiego. Twórczość obu artystów była pretekstem do powstania fenomenalnej płyty „Lutosławski – Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”. Za nagranie najsłynniejszych wierszy poety wg. wizji kompozytora zabrała się Dorota Miśkiewicz z zespołem Kwadrofonik.