TRANSLATOR

„Czasami kłamię” Alice Feeney - recenzja Olgi Wójtowicz

W jednej z recenzji, która sprawiła, że zapragnęłam przeczytać tę książkę trafiłam na zdanie :”Żałuję, że nie mogę zapomnieć tej treści, żeby móc ją przeczytać ponownie”. Ja z przyjemnością przeczytam całość po raz drugi, żeby bez pośpiechu delektować się niezwykłymi pomysłami autorki. Pośpiech przy pierwszym czytaniu był konieczny ze względu na zwroty akcji i kolejne zaskoczenia.


Europejski Dzień Kreatywności Artystycznej

21 marca 2018 r. w godz. 16.00 - 18.00 w Filii nr 37 odbędą się książkowe warsztaty rodzinne „Cóż za potworna książka!” Zajęcia na podstawie książki „Pora na potwora” Daniela i Aleksandry Mizielińskich są skierowane do dzieci w wieku 3-7 lat. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Kreatywności Artystycznej. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Krzywicka. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami stworzą wielogłowe, kopytne stwory z dziesięcioma nosami, wspólnie poznają potwory i słowa-dziwactwa z książki „Pora na potwora” i w ten sposób zainspirują się do stworzenia własnych rodzinnych prac plastycznych. Dzieci zaprojektują potworną książkę i stworzą swoje słowa-potwory, zabrudzą się i rozśmieszą. Warsztaty są częścią programu Europejskiego Dnia Kreatywności Artystycznej – wydarzenia kulturalnego organizowanego w Lublinie w ramach projektu „CreArt. Network of Cities for Artistic Creation” („CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”) realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Kreatywna Europa".

Spotkanie z Justyną Bednarek

"Co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Bajka o dziesięciu skarpetkach odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem."