TRANSLATOR

2015 Rokiem Witkiewiczów

Hołd dla twórczości Witkiewiczów: Stanisława Ignacego (Witkacego) i jego ojca, Stanisława wyraził w sobotę Senat ogłaszając 2015 r. Rokiem Witkiewiczów. Obaj w niezrównany sposób wykorzystali potencjał oraz twórczą energię otaczającej ich przestrzeni - głosi uchwała.

W 2015 r. minie 130 lat od urodzin Witkacego oraz 100 lat od śmierci Stanisława Witkiewicza.

Senacka uchwała podkreśla znaczenie Witkiewiczów jako jednych z najważniejszych twórców polskich. "Ich działalność oraz twórczość wywarła – i nadal wywiera – wpływ na kolejne pokolenia Polaków, nie tylko artystów i badaczy literatury, ale też szerokie grono odbiorców" - oceniono.

Facebook i YouTube najpopularniejsze. Badanie social media 2014

Jak wynika z najnowszego badania IRCenter, najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi w Polsce pozostają Facebook i YouTube. Słabnie natomiast tendencja do korzystania z wielu tego typu platform społecznościowych.

Wszystkie dane pochodzą ze zrealizowanego przez IRCenter badania "Social Media w Polsce. 2014". Badanie ma charakter cykliczny i ma na celu pomiar trendów konsumpcji mediów cyfrowych w Polsce. Dane ilościowe zostały zebrane metodą CAWI za pośrednictwem panelu badawczego na reprezentatywnej próbie 1200 internautów.

„Spis treści”, czyli o książkach w Polsacie

W niedzielę 8 lutego zapraszamy do oglądania programu „Spis treści”, wspólnego projektu Instytutu Książki i telewizji Polsat, pierwszego cyklicznego programu poświęconego książkom na antenie Polsatu i Polsatu News.

Program będzie miał dwie edycje. W niedzielnym paśmie porannym „Nowy Dzień” transmitowanym przez Polsat, Polsat 2, Polsat News oraz Polsat News 2 emitowana będzie wersja krótka, gdzie omawiane będą najciekawsze nowości ostatnich tygodni. Zaś o 18.30 w każdą niedzielę na antenie Polsat News prezentowana będzie wersja 15-minutowa. Twórcą programu i jego prowadzącym jest Mariusz Cieślik, publicysta „Rzeczpospolitej”, wcześniej współautor „Xięgarni” w TVN 24. W pierwszym odcinku jego gościem będzie satyryczka Maria Czubaszek, która opowie o swojej książce „Blog niecodzienny”.