TRANSLATOR

Książki najrzadziej zwracanym towarem podczas zakupów w sieci

Jedynie 3,9% zamówień w księgarniach internetowych kończy się zwrotem towaru. Książki należą do najrzadziej zwracanych przedmiotów podczas zakupów internetowych – wynika z analizy portalu kodyrabatowe.pl.

Po dokonaniu zakupów w sklepie internetowym każdy konsument ma prawo zwrócić zakupionych towar do 10 dni, bez podania przyczyny. Polacy w trakcie zakupów internetowych coraz chętniej korzystają z tego prawa. Zwracamy już co piąty sprzęt elektroniczny, a także 12 procent kosmetyków zakupionych w e-sklepach. Zdecydowanie najgorzej pod tym względem wypadają zakupy w internetowych sklepach z odzieżą. Niemal 29% zamówień spotyka się z reklamacją.

Znamy program Bruno Schulz. Festiwal

Do rozpoczęcia Bruno Schulz Festiwal 2014 został już niecały miesiąc. Najwyższa pora poznać program tegorocznej edycji (14-19 października 2014), w ramach której odbędą się panele dyskusyjne i spotkania z: Dawidem Grossmanem, Zeruyą Shalev, Jurijem Andruchowyczem, Dariuszem Kosińskim, Marcinem Królem, Joanną Siedlecką, Mariuszem Szczygłem, Małgorzatą Szejnert, Joanną Tokarską-Bakir, a także autorami nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (Jelena Czyżowa, Ołeksandr Irwaneć, Wiesław Myśliwski, Pavol Rankov, Martin Šmaus, Jáchym Topol) oraz wieloma innymi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ogłasza pełną mobilizację czytających jaślan!

30 września, w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy MBP w Jaśle organizuje akcję Czytamy razem!. Nietypowa akcja ma na celu zgromadzić jak najwięcej jaślan na wspólnym czytaniu, ustanowić nowy rekord czytania w przestrzeni miejskiej (dotychczasowy należy do warszawskiego festiwalu Big Book Festival), a jednocześnie “odczarować” stereotypy dotyczące bibliotek.

Więcej na stronie:

Trwa Tydzień Zakazanych Książek 2014

W niedzielę 21 września rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Zakazanych Książek. Biblioteki, księgarnie oraz inne instytucje kulturalne na całym świecie przypominają w tym czasie o znaczeniu wolności intelektualnej i niebezpieczeństwu, jakie niesie za sobą ograniczanie dostępu do informacji poprzez zakazywanie książek.