TRANSLATOR

Książki na święta

Od 27 listopada w radiowej Trójce nowy cykl "Książki na święta". Michał Nogaś wspólnie z Wiolettą Myszkowską przedstawi osiem książek, które mogą być dobrymi prezentami pod choinkę (lub wcześniej).

Na początek "Magiczne dwudziestolecie" Przemysława Semczuka, historie nie tylko z tego świata, opowieści o tych, którzy w czasach międzywojnia szukali kontaktów z... duchami.

Benefis Olgi Tokarczuk w radiowej Trójce

W czwartek 27 listopada w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej Program 3 Polskiego Radia organizuje radiowy benefis Olgi Tokarczuk. Transmisja uroczystego spotkania z wybitną pisarką na antenie Trójki rozpocznie się o godz. 19.00.
W Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 pojawią się znakomici pisarze, krytycy, dziennikarze i przyjaciele Olgi Tokarczuk, ale też muzycy, którzy zarówno dla bohaterki wieczoru, jak i dla słuchaczy Trójki będą niespodzianką. Benefis poprowadzi dziennikarz Programu 3 – Michał Nogaś.

Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości. Konkurs Fundacji im. Zbigniewa Herberta

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie "Wyślij wiadomość do Pana Cogito - kronikarza rzeczywistości". 
Konkurs – inspirowany wierszem Zbigniewa Herberta  "Pan Cogito czyta gazetę" - trwa od 24 listopada do 12 grudnia  2014 r. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży  do  poznawania twórczości Zbigniewa Herberta oraz do patrzenia na sytuację współczesnego człowieka w otaczającej nas  rzeczywistości oczyma Pana Cogito - człowieka wrażliwego, wolnego i niezależnie myślącego. Do udziału w konkursie zapraszona jest przede wszystkim młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci. 

Karol Modzelewski z nagrodą Mocarskiego

Karol Modzelewski, autor książki "Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca", w której opowiada o swoim życiu i refleksjach na temat współczesnej Polski, odebrał na piątkowej gali w Warszawie tegoroczną Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego.

Nagroda im. Kazimierza Moczarskiego przyznawana jest autorowi książki historycznej poświęconej historii Polski po 1918 r. "Ta nagroda, choć przyznana dopiero szósty raz, jest już jedną z najbardziej prestiżowych nagród dla prac naukowych z zakresu historii XX wieku. Pierwszy raz zdarzyło się, że nagrodzona została praca o charakterze autobiograficznym, praca przy tym niezwykle barwna i ciekawa" - powiedział PAP Krzysztof Dudek, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, współorganizatora nagrody.