TRANSLATOR

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martą Sztokfisz i promocję książki "Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie"

Już w dzisiaj o godzinie 17.00 w Filii nr 2 MBP odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Sztokfisz i promocja książki "Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie". Zapraszamy!

Polskie Stowarzyszenie Komiksowe wybrało najlepsze komiksy 2014 roku

Podczas festiwalu Komiksowa Warszawa, który odbył się na Stadionie Narodowym w ramach majowych Targów Książki przyznano nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Najlepszym polskim komiksem uznano najnowszy tom „Blakiego” Mateusza Skutnika. „Czwórka” to dość niespodziewany powrót autora po latach do postaci niewielkiego, wiecznie czymś zatroskanego facecika, który spędza czas na egzystencjalnych rozmyślaniach. „Skutnik pokazuje, że wrażliwcy nie mają łatwego życia. Jeśli jesteś dostatecznie spostrzegawczy, by zauważyć mech na budynkach, jeśli potrafisz zadumać się nad miską, którą myjesz po raz setny w życiu, to świat nie będzie twoim najlepszym przyjacielem” – pisała w naszej redakcyjnej recenzji Oliwia Ziębińska, dodając, że „Blaki” to „uczta dla ludzi przygnębionych, to opowieść w sam raz na jesienny wieczór i deszcz za oknem, mądra, spokojna, zabawna i smutna”.