TRANSLATOR

Wydawnictwo TAKO zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne

Zapraszamy do udziału w warsztatach literacko-plastycznych organizowanych przez Wydawnictwo TAKO.
Wydawnictwo Tako proponuje w ramach projektu "Opowiadania na tacy" cztery zajęcia tematyczne inspirowane książkami obrazkowymi z kolekcji OQO adresowane do dzieci oraz dorosłych odbiorców.

1. Magiczne portrety – twórcze zabawy z obrazem
Tematem zajęć łączących literaturę, sztuki plastyczne i zabawę jest portret. Zajęcia nawiązują do  książki „Wielka księga portretów zwierzą” Svjetlana Junakovicia.

2. Opowiadania na tacy z Kukurykiem
Bohater książki "Kukuryk" Marisy Núñez wprowadza uczestników w temat zajęć: Czym jest jedzenie dla człowieka? Czy żywność na całym świecie jest traktowana z podobnym szacunkiem? Czy można spojrzeć na żywność jako na materię inspiracji artystycznej?

3. Opowiadania na tacy z Maską lwa
Zajęcia inspirowane "Maską lwa" Margarity del Mazosą wiążą temat Co jedzą ludzie? Co jedzą zwierzęta? z działaniem plastycznym, którego efektem jest plakat i maska.

4. Po co nam obraz w książce dla dzieci
Spotkanie z wydawnictwem Tako prezentujące możliwości edukacyjne książek obrazkowych kolekcji OQO , połączone z dyskusją, dla nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i wszystkich, którzy lubią, interesują się lub pracują z książkami obrazkowymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz