TRANSLATOR

Coldplay ukrył teksty nowych piosenek w bibliotekach

Zespół Coldplay wpadł na oryginalny sposób promocji swojej najnowszej płyty „Ghost Stories”, która ukaże się na światowym rynku 19 maja. Odręcznie napisane przez wokalistę Chrisa Martina teksty piosenek z nowego albumu ukryto w książkach znajdujących się w dziewięciu bibliotekach na całym świecie.

Na profilu grupy na Twitterze ujawniano stopniowo wskazówki, które miały pomóc fanom odnaleźć ukryte rękopisy. Stawka w zabawie była nie byle jaka. Do jednego z tekstów dołączono Złoty Bilet, który zapewnia znalazcy wraz z osobą towarzyszącą darmową podróż do Londynu na koncert Coldplay, który odbędzie się 1 lipca w Royal Albert Hall.

Z racji tego, że tytuł nowego albumu zespołu brzmi „Ghost Stories” (z ang. „Opowieści o duchach”), wszystkie rękopisy tekstów piosenek ukryto w znanych książkach, w których pojawiały się duchy. Były to: „Opowieść wigilijna” Dickensa (w bibliotece Vasconcelos w Meksyku), „Historia pana B.” Barkera (w bibliotece Rikhardinkatu w Helsinkach), „Pies Baskerville’ów” Conan Doyle’a (w bibliotece Sant Pau-Santa Creu w Barcelonie), „Wichrowe wzgórza” Brontë (w bibliotece Dartford w Kent), „Nawiedzony” Jackson (w bibliotece publicznej w Taurandze), „Ghosthunters and the Bloodthirsty Baroness” Funke (w bibliotece Dundrum w Dublinie), „Ghost Stories” Washingtona (w Bibliotece Narodowej w Singapurze) i „Treasury Of Ghost Stories” Irelanda (w bibliotece Rosebank w Johannesburgu).

Tym sposobem brytyjska grupa zmobilizowała do odwiedzenia miejscowych bibliotek nawet tych, którzy rzadko się w ich murach pojawiają.

Na zdjęciu poniżej: fanka zespołu, która znalazł Złoty Bilet w bibliotece w Barcelonie:
Źródło:

http://booklips.pl/newsy/coldplay-ukryl-teksty-nowych-piosenek-w-bibliotekach/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz