TRANSLATOR

Mistrzowie i młode wilki non-fiction. Big Book Festiwal 2014

To będą dwa dni rozmów bez fikcji - zapewniają organizatorzy Big Book Festival (14-15 czerwca). Jak zmienił się świat i ludzie przez 25 lat? Na to pytanie będą starać się odpowiedzieć najważniejsi polscy reporterzy, korespondenci, dziennikarze śledczy i pisarze literatury non-fiction. Wszystkie wydarzenia bloku ŚWIAT I LUDZIE odbędą się na Dworcu Warszawa Śródmieście w Al. Jerozolimskich 50, który na dwa festiwalowe dni zmieni się w czytelnię.


Wydarzenia zaplanowane w ramach bloku ŚWIAT I LUDZIE:

WITAJCIE W EUROPIE. Przypisy do transformacji
Małgorzata Rejmer i Ziemowit Szczerek wymieniają opowieści i obserwacje z bliskiej zagranicy, która - podobnie jak Polska - od ćwierćwiecza jest "w drodze do Europy". O transformacji na peryferiach - zmianach na wschodnich i południowych rubieżach europejskiej kultury, wspólnych aspiracjach i rozmaitych przeszkodach.
SOBOTA , 14.06, 15.00-16.30

ONIESIENIA Z KRAJU. Reportaż społeczny 1989-2014
Najsłynniejsze reportaże społeczne ostatnich 25 lat. Wiadomości z prowincji i wielkich miast, małe wydarzenia i duże afery. Głosy z daleka, bliskie dramaty. Spotkanie z reporterami, którzy dokumentują polskie życie. Gośćmi spotkania są Lidia Ostałowska, Juliusz Ćwieluch – reporter „Polityki” i Anna Sekudewicz, ceniona reporterka Polskiego Radia. Prowadzi Michał Nogaś.
SOBOTA, 14.06, 17.00-18.30

DEPESZE ZAGRANICZNE. Reporter na marginesie świata
Czy w globalnej rzeczywistości możliwe jest jeszcze przekraczanie granic? O uporczywej nieprzejrzystości świata, o malejącym zrozumieniu w epoce informacji. I o sensie zagranicznego reportażu z jego autorami rozmawia Michał Nogaś. Goście: Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader i Barbara Włodarczyk (TVP).
NIEDZIELA, 15.06, 14.00-15.30

PROSTO Z SALI SĄDOWEJ. Od Sprawy Gorgonowej do Masy
Historia reportażu sądowego w pigułce. Od Sprawy Gorgonowej do rewelacji polskiego gangstera Masy. Reportażyści, dokumentaliści i sprawozdawcy sądowi tworzą prawdziwą opowieść o tym, jak działa wymiar sprawiedliwości. Goście: Monika Piątkowska, Michał Majewski („Wprost”), Katarzyna Bonda, Maciej Duda (TVN24.pl). Prześwietla: Kamila Baranowska.
NIEDZIELA, 15.06, 16.00-17.30

JEJ PORTRET. WARSZAWA W FILMIE I POWIEŚCI  
Warszawa jako podmiot literacki. Najsłynniejsze historie ze stolicą w tle – filmy i książki, które nie mogłyby powstać, gdyby nie ona.
NIEDZIELA, 15.06, 18.00-19.30

Pełny program na: http://bigbookfestival.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz