TRANSLATOR

Internetowe warsztaty literackie

Pracownia Gimel zaprasza chętnych na internetowe warsztaty literackie. Proces rekrutacji uruchamiamy już teraz, a 6-tygodniowe warsztaty rozpoczną się 3 października 2015.

Jak się zakwalifikować?
Przyślij zestaw od 5 do 10 wierszy albo od 5 do 10 stron prozy w terminie do 5 września 2015 na adres pracownia@gimel.com.pl. Oczywiście można przesyłać swoje teksty wcześniej i jest to w Waszym dobrze pojętym interesie, gdyż ułatwi nam to przygotowanie odpowiednich dla Was zajęć. 

Kiedy powiadomimy o wynikach?
Do 15 września poinformujemy Cię o wynikach kwalifikacji. Zakwalifikowani powinni uiścić opłatę za warsztaty do dnia 1 października. zajęcia ruszą w sobotę 3 października 2015 i będą prowadzone przez okres 6 tygodni.

Jak duża będzie grupa?
Ze zgłaszających się osób utworzymy od jednej do trzech 10-15 osobowych grup. W przypadku zgłoszenia się naprawdę dużej liczby interesujących kandydatów, części z nich zaproponujemy warsztaty w drugim terminie.

Czy przyjmiemy wszystkich chętnych?
Nie. Zależy nam na tym, aby warsztatowicze mogli się uczyć także wzajemnie od siebie. Jeśli ułatwi Wam to przygotowanie zestawu tekstów, na proces kwalifikacji możecie patrzeć jak na rodzaj konkursu literackiego. Żeby było bardziej konkursowo, dla trzech najlepszych zgłoszeń oferujemy zniżkę (patrz u dołu strony).

Jaki jest limit wiekowy?
Na warsztaty zapraszamy osoby, które ukończyły 16 lat.

Dlaczego przez internet?
Warsztaty prowadzone na sposób tradycyjny mają wiele zalet. Wiemy, że współpraca przez internet nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. W zamian zapewniamy Wam coś innego: możliwość pracy w grupie, która w świecie rzeczywistym nigdy by się nie spotkała. Szansę uczestnictwa dla osób mieszkających w miejscach, w których stacjonarnej oferty po prostu nie ma.

Kto poprowadzi warsztaty?
Na razie kompletujemy jeszcze zespół prowadzących. Na pewno będą do niego należeć Joanna Mueller, Maciej WoźniakPaweł Kozioł. Prowadzimy rozmowy jeszcze z trójką autorów, a w razie czego odezwiemy się do następnych.

Co oferujemy?
Filmiki pokazujące, jak czytać współczesną literaturę opinie o Waszych tekstach wyrażone przez czwórkę uznanych autorów interesujące zadania do wykonania forum do wymiany myśli między uczestnikami warsztatów na koniec przygotujemy ebook z tekstami uczestników.

Ile to kosztuje?
Koszt warsztatów wyniesie ok. 300 zł od osoby. Może się on nieznacznie zwiększyć albo zmniejszyć zależnie od liczby przyjętych uczestników. Przy tym autorzy trzech najlepszych zestawów zapłacą zdecydowanie mniej - kolejno 100, 150 i 200 zł.

Więcej na stronie internetowej:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz