TRANSLATOR

XIV Maraton Pisania Listów Amnesty InternationalW dniach 14-15 grudnia 2013 roku Amnesty International Polska po raz XIV organizuje Maraton Pisania Listów w obronie osób, których prawa zostały złamane. Zapraszamy wszystkie biblioteki do udziału w akcji. Każdy napisany list może przyczynić się do uwolnienia człowieka. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. Każdy może przyłączyć się do tego wydarzenia i zorganizować Maraton u siebie w społeczności/organizacji/szkole/bibliotece. 

Czym jest Maraton Pisania Listów?
Maraton Pisania Listów Amnesty International to największe na świecie wydarzenie na rzecz praw człowieka. W tym roku Maraton odbędzie się 14–15 grudnia w ok. 200 miejscach w całej Polsce i w ponad 60 krajach na całym świecie. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Z roku na rok coraz więcej Polaków angażuje się w naszą akcję – w ubiegłym roku w Polsce napisano ponad 182 000 listów, które pomogły wielu osobom.

Maraton Pisania Listów mobilizuje ludzi w całej Polsce i na całym świecie do solidarnego i wspólnego przeciwstawienia się łamaniu praw człowieka. Poprzez swoje działania mamy szansę realnie wpłynąć na losy osób, które znajdują się w zagrożeniu.
Maraton Pisania Listów to Wydarzenie:
  • masowe – angażuje tysiące wolontariuszy i zwykłych obywateli;
  • medialne – w ubiegłym roku doniesiono o nim w ponad 850 relacjach w radiu i telewizji oraz publikacjach w prasie i Internecie;
  • spektakularne – w 2012 r. z Polski wysłano ponad 182 000 listów, a ponad milion z całego świata;
  • międzynarodowe – zeszłoroczny Maraton odbył się w ok. 80 państwach;
  • ważne dla Polski – to nasza, polska idea i to my jesteśmy jej liderami;
  • skuteczne – każdego roku wpływa na los co najmniej kilku osób;
  • społeczne – walka o podstawowe prawa wszystkich ludzi.
By zorganizować Maraton należy zarejestrować się na stronie: http://amnesty.org.pl/maraton-pisania-listow/zorganizuj-maraton.html

UWAGA! Wydłużono termin rejestracji. Aby otrzymać materiały konieczne jest podanie adresu do 24 listopada 2013)
Więcej informacji na stronie www.amnesty.org.pl/maraton i w przewodniku dla organizatorek i organizatorów maratonu.
http://amnesty.org.pl/uploads/media/Przewodnik_maraton_2013.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz