TRANSLATOR

Zapraszamy do udziału w III edycji projektu "FunEnglish w bibliotece"


Konkurs na projekt edukacyjnej gry komputerowej, sześć scenariuszy zajęć dla dzieci i nowe pomysły na organizację kursu - rusza III edycja projektu „FunEnglish w bibliotece”!
W projekcie mogą wziąć udział wszystkie biblioteki publiczne z całej Polski - niezależnie od wielkości miejscowości. Każda z nich otrzyma na rok bezpłatny dostęp do e-learningowego kursu angielskiego dla dzieci funenglish.pl na dowolnej liczbie komputerów.
Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczy poprzez zabawę - składa się z kilkuset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.
Dzieci mogą korzystać z kursu zupełnie samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Do tej pory z kursu funenglish.pl skorzystało już ponad 1200 bibliotek z całego kraju!
Dzięki kursowi dzieci:
  • oswajają się z językiem angielskim i zwiększają jego znajomość,
  • uczą się pracy w grupie,
  • stają się bardziej samodzielne i systematyczne,
  • uczą się obsługi komputera i Internetu,
  • ich postępy w nauce przekładają się na lepsze oceny w szkole.
Dzięki udziałowi w projekcie biblioteki:
  • odpowiadają na ważną potrzebę społeczną, zapewniając bezpłatny dostęp do nauki języka angielskiego,
  • poszerzają swoją ofertę o naukę angielskiego w atrakcyjnej formie,
  • zapewniają dzieciom pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu,
  • są postrzegane jako miejsca dynamiczne i nowoczesne,
  • stają się ważnym partnerem dla gminnych instytucji - samorządu czy szkoły.
Biblioteki, które udostępniają kurs funenglish.pl, mogą oferować dzieciom także dodatkowe zajęcia - motywujące do dalszej, systematycznej nauki.
Wraz z rozpoczęciem trzeciej edycji projektu rusza dla dzieci i dla bibliotek konkurs FunGra - na najlepszy projekt edukacyjnej gry komputerowej. Może wziąć w nim udział każda biblioteka publiczna uczestnicząca w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Wystarczy zebrać grupę od 3 do 15 dzieci, które wspólnie wymyślą grę ułatwiającą naukę angielskiego, a następnie narysują miejsce, gdzie się rozgrywa, jej bohaterów lub zadania.
Autorzy najlepszego projektu będą mieli okazję swoje pomysły zobaczyć w wirtualnej rzeczywistości i zagrać w grę stworzoną na podstawie wymyślonych przez nich historii! Taka gra zostanie wyprodukowana przez firmę Funmedia. Zwycięzcy, a także członkowie ekip, które uplasują się na drugim i trzecim miejscu - otrzymają bezpłatny dostęp do kursu funenglish.pl na własny, domowy użytek. Atrakcyjne nagrody czekają też na trzy najlepsze biblioteki - każda z nich otrzyma komputer.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie Konkurs FunGra

Źródło:
http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/2780

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz