TRANSLATOR

Nowa dziecięca biblioteka w zabytkowym magazynie w Meksyku

Rada ds. Kultury i Sztuki w stanie Nuevo León w Meksyku zleciła studiu projektowemu Anagrama stworzenie centrum kultury i biblioteki dla dzieci, która rozbudzi w najmłodszych zamiłowanie do czytania i nauki. Od ponad dwóch miesięcy najmłodsi mieszkańcy Monterrey, trzeciego co do wielkości meksykańskiego miasta, mogą korzystać już z nowego obiektu, noszącego nazwę Niños Conarte.
Bibliotekę dla dzieci i centrum kultury umieszczono w starym magazynie, który znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO, stąd też projekt musiał uwzględniać nietykalny charakter budynku, a zarazem uatrakcyjniać jego wnętrze. Z racji tego, że miasto słynie z otaczających je pięknych gór, projektanci z Anagramy postanowili oddać typografię terenu, tworząc w miejscu podłogi asymetryczną platformę. Dzięki temu przypominające wzgórza półki służą nie tylko do przechowywania książek, ale również jako przestrzeń do zabawy, nauki i czytania. Większość elementów instalacji wykonano w neonowych kolorach, co pozwoliło staremu budynkowi nabrać nowego, radosnego wyglądu, który przyciąga uwagę najmłodszych.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, jak prezentuje się nowa biblioteka dziecięca i centrum kultury w Monterrey w Meksyku.
Źródło:
http://booklips.pl/newsy/nowa-dziecieca-biblioteka-w-zabytkowym-magazynie-w-meksyku/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz