TRANSLATOR

62% młodych dorosłych woli kupować tradycyjne książki od e-booków

Najnowsze badania przeprowadzone przez brytyjską agencję Voxburner potwierdzają, że 62% tzw. młodych dorosłych, czyli osób w wieku od 16 do 24 lat, woli kupować tradycyjne książki zamiast e-booków. Wyniki te są tym bardziej zaskakujące, że dotyczą przedstawicieli pokolenia, które nie rozstaje się ze smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi.
Książki znalazły się na pierwszym miejscu wśród produktów, które młodzi dorośli wolą kupować w formie fizycznej, wyprzedzając filmy (48%), gazety i czasopisma (47%), płyty kompaktowe (32%) i gry wideo (31%). Przyczyny, dla których papierowe wydania wciąż cieszą się takim zainteresowaniem, można streścić jednym zdaniem: wciąż e-book nie jest równie atrakcyjny, co tradycyjna książka. Jako najważniejsze powody, dla których wybierano fizyczne książki, respondenci podawali: „lubię trzymać produkt” (51%), „nie muszę się ograniczać do konkretnego urządzenia” (20%), „łatwo mogę podzielić się produktem z innymi” (10%), „lubię opakowania” (9%) i „mogę go sprzedać po skorzystaniu” (6%).

Jak wyjaśnił w rozmowie z „The Guardian” przedstawiciel Voxburner, osoby kupujące tradycyjne książki często przyznawały się do tego, że je „zbierają”, „lubią ich zapach” i „chcą mieć pełne półki”. Książki wciąż więc są symbolem statusu społecznego, tymczasem trudno jest zobaczyć, co przeczytał i posiada w swojej kolekcji użytkownik czytnika. Narzekano również, że pliki cyfrowe są za drogie, nie mają cech wyróżniających, większość e-booków wyświetlana jest przy pomocy tych samych czcionek w mało atrakcyjnej technologii papieru elektronicznego, przez co książka pozbawiona jest obrazków, za wyjątkiem czarno-białej okładki.

W tym miejscu warto również oddać głos pozostałym 38% młodych dorosłych, którzy wolą kupować książki elektroniczne. Wpływ na ich preferencje miał fakt, że nośnik ten jest praktyczniejszy, łatwy w użyciu i przyjął się u największych detalistów.

Badanie przeprowadzono w Internecie w dniach od 25 września do 18 października na grupie 1420 młodych dorosłych w wieku od 16 do 24 lat.

Źródło:
http://booklips.pl/newsy/wyniki-badan-potwierdzaja-62-mlodych-doroslych-woli-kupowac-tradycyjne-ksiazki-od-e-bookow/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz