TRANSLATOR

Docenieni przez innych / Ranking Bibliotek 2013

Biblioteki zmieniają swoje funkcje ze zwykłych wypożyczalni książek na animatora życia kulturalnego i integracji społecznej w mieście. Coraz chętniej chcą się pokazywać i sprawdzać, jak efekty podejmowanych inicjatyw wypadają na tle innych bibliotek. 25 listopada 2013 roku na łamach dziennika „Rzeczpospolita” został opublikowany Ranking Bibliotek 2013 z listą najlepszych placówek. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostały biblioteki w gminach: Wągrowiec, Świątki oraz Czechowice-Dziedzice. Serdecznie gratulujemy!
Ranking Bibliotek, przygotowywany przez Instytut Książki i „Rz", wyłania najlepiej prowadzone biblioteki w mniejszych samorządach, które przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa i aktywności społecznej. Nagrodzono nie tylko kierowników i dyrektorów tych ośrodków, ale także  władze samorządowe, które uznają, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. 

Pełna lista Rankingu Bibliotek będzie dostępna na stronach internetowych „Rzeczpospolitej” oraz Instytutu Książki i programu Biblioteka+.

 
Dorota Olejniczek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz