TRANSLATOR

Nominacje do Gwarancji Kultury 2014

27 najlepszych i najciekawszych w minionym roku osób, zespołów i zjawisk kulturalnych kandyduje do Gwarancji Kultury, prestiżowych nagród TVP Kultura w dziewięciu kategoriach. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi 11 kwietnia 2014 r. o godz. 20:00 w Telewizji Polskiej i będzie transmitowane na żywo na antenie TVP Kultura.
W kategorii literatura nominacje otrzymali:

Magdalena Grzebałkowska – za ciekawe studium rodziny w książce Beksińscy. Portret podwójny. Za opis trudnych relacji ojca i syna, których życie i śmierć obrosły legendą. Za wydobycie niezwykłych barw z szarości Peerelu. Za reporterską rzetelność i wrażliwość.

Ignacy Karpowicz – za powieść Ości, za celne uchwycenie nowych konstelacji społecznych i zmian, jakie zachodzą w polskiej rodzinie. Za inteligentną ironię. Za pokazanie, że ciągle pod pozorem tolerancji tkwią w nas uprzedzenia i obawy przed odmiennością.

Małgorzata Rejmer – za Bukareszt. Kurz i krew, zbiór reportaży z miasta pełnego śladów dawnej świetności i upadku. Za przejmujące historie mieszkańców Bukaresztu, zawieszonych pomiędzy spuścizną komunistycznej dyktatury Ceausescu a światem Zachodu. Za język reportażu najwyższej próby.

Więcej informacji na stronie: www.gwarancjekultury.tvp.pl

Źródło:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30931,nominacje-do-gwarancji-kultury-2014.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz