TRANSLATOR

Kanadyjski kościół przekształcono w bibliotekę

Mieszkańcy prowincji Quebec w Kanadzie będą czcić słowo pisane w nieco inny sposób niż dotychczas. Dawny kościół Saint-Denys-du-Plateau przemianowano bowiem na nową bibliotekę imienia Monique-Corriveau.
Aranżując wnętrza na nowo, architekci starali się pozostać wierni oryginalnemu projektowi budynku autorstwa Jean-Marie Roya. Wzniesiony w 1964 roku kościół odbiega od gotyckich standardów. Charakteryzuje się prostotą i nowoczesnością, jest funkcjonalny i estetyczny, dzięki czemu idealnie nadaje się na miejsce do czytania i zdobywania wiedzy.

Adaptacji budowli na potrzeby biblioteki podjęło się studio Côté Leahy Cardas Architects we współpracy z architektem Danem Hanganu. Funkcję biblioteki publicznej pełni nawa kościelna. Pozostałe części budynku przeznaczone zostały na pomieszczenia administracyjne i świetlicę.

Patronem biblioteki jest kanadyjska pisarka dla dzieci Monique Chouinard Corriveau. Placówkę otwarto w grudniu 2013 roku. Dopiero jednak teraz architekci udostępnili w sieci więcej zdjęć budynku, które prezentujemy wam poniżej.


fot. Stéphane Groleau

Źródło:
http://booklips.pl/newsy/kanadyjski-kosciol-przeksztalcono-w-biblioteke/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz