TRANSLATOR

Filia 21 MBP zaprasza na spotkanie autorskie "Bajgosie i Limerynie"

W dniu 28 marca (piątek) o godz. 17.00 Filia nr 21 MBP (biblioteka w Rynku Starego Miasta) zaprasza na muzyczne spotkanie z poetami Małgorzatą Skwarek-Gałęską i Ryszardem Krauze. 
Małgorzata T. Skwarek-Gałęska - Łodzianka od pokoleń. Z wykształcenia i zamiłowania bibliotekarka. Pracuje w wymarzonym zawodzie i jest to dla niej ważne. Organizuje spotkania literackie i warsztaty w ramach wymyślonych przez siebie projektów: Stolik Poetycki i Katamaran Literacki. Chętnie angażuje się w słuszne działania społeczne. Należy do Związku Literatów Polskich. Odznaczona odznaką honorową  „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  Woli, jak mówią za nią jej wiersze.

Ryszard Krauze, twórca kabaretu "Bez protekcji", założyciel grupy "Wrota Narodu", która za jego autorską piosenkę  "Niech się leje piwo z nieba" otrzymała Nagrodę Publiczności na YAPIE’80. Twórca niepokorny, którego teksty były zaciekle zwalczane przez cenzurę. Laureat festiwali: Piosenki Studenckiej, Piosenki Amatorskiej, Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej w różnych miastach Polski. Był także laureatem kilku konkursów poetyckich (w tym nagrody głównej za "Wiersz a la Miron") i reklamowych (m.in. nagroda główna w konkursie na hasło promujące Łódź, za hasło "Wypłyń w Łodzi!").  Po wielu latach przerwy znów się uaktywnił, namówiony  do wzięcia udziału w projekcie "Fabryka Snów w mieście Łódź". Na ten projekt napisał specjalnie dwie piosenki, a jedna z nich, "Szlak Livingstone’a", otrzymała wyróżnienie podczas kabaretowego przeglądu OSPA’2013. Zaangażowany w Metamorfozy Sentymentalne, wystąpi podczas III Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz