TRANSLATOR

Warszawskie Targi Książki 2014

Ponad 600 wystawców z Polski oraz 20 innych krajów spodziewają się w tym roku organizatorzy Warszawskich Targów Książki, które odbywać się będą od 22 do 25 maja na Stadionie Narodowym. Swój udział w targach potwierdzili już wydawcy z Albanii, Australii, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Kosowa, Niemiec, Kataru, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii. Premierową obecność na warszawskich targach zapowiedziały również Meksyk i Turcja, świętująca w tym roku 600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Polską. 
Do grona tegorocznych wystawców dołączyły nowe wydawnictwa i firmy z Polski m.in. Czuły Barbarzyńca, Oficyna Wydawnictwo G&P, Polska Księgarnia Narodowa, Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, Preston Publishing, Tatrzański Park Narodowy. Równolegle z WTK odbywać się będą po raz drugi Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA oraz Festiwal Komiksowa Warszawa.

Podczas Warszawskich Targów Książki poznamy m.in. tegorocznego laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Nagroda obchodzi w tym roku jubileusz pięciolecia swego istnienia i podczas targów zaplanowano spotkania z wszystkimi dotychczasowymi laureatami: Jeanem Hatzfeldem, Swietłaną Aleksijewicz, Liao Yiwu oraz Edem Vulliamy. Wezmą oni udział w panelu o 25-leciu polskiej niepodległości, zorganizowanym trzeciego dnia Warszawskich Targów Książki.

Źródło:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30957,warszawskie-targi-ksiazki-2014.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz