TRANSLATOR

Konkurs „Dowiedz się jaki jest Twój potencjał”

Zapraszamy biblioteki publiczne oraz domy, ośrodki kultury do organizowania spotkań dla młodzieży i osób dorosłych promujących bezpłatny serwis praca-enter.pl.

 
Serwis praca-enter.pl przygotowany został z myślą o osobach, które zastanawiają się nad wyborem ścieżki zawodowej lub szukają informacji o tym, jak poruszać się po rynku pracy. Jednym z elementów serwisu jest narzędzie „Twój potencjał”. Celem narzędzia jest zainspirowanie użytkownika propozycją zawodów, które mogą być bliskie jego preferencjom dotyczącym określonych umiejętności czy charakteru pracy. Drugi cel to rozwijanie świadomości zasobów i potrzeb użytkowników, tak aby mogli bardziej świadomie dokonywać wyborów w życiu zawodowym. 

Konkurs "Dowiedz się jaki jest Twój potencjał" to konkurs dla uczestników spotkań promujących serwis praca-enter.pl organizowanych w okresie od 28 kwietnia do 31 maja 2014 r. przez biblioteki publiczne i/ lub domy kultury. Spotkanie może zostać samodzielnie przygotowane przez bibliotekę i/ lub dom kultury lub oparte na jednym z dwóch scenariuszy opracowanych przez FRSI.

Scenariusze są do pobrania na stronie konkursowej:

http://www.biblioteki.org/pl/konkursy/konkurs/opis_konkursu/3013

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pisemnej pracy w dowolnej formie (esej, felieton, wiersz, reportaż itp.) pokazującej jak przejście i wypełnienie „Twojego potencjału” wpłynęło, jeżeli w ogóle, na planowanie ścieżki zawodowej, wybór zawodów, rozwój potencjału zawodowego, lub na wybór ścieżki dalszej edukacji i myślenie o tym, co jest ważne, gdy myśli się o tym, co chciałoby się robić w życiu i dlaczego.

Na zwycięzców i instytucje, które zorganizują spotkanie promujące serwis praca-enter.pl czekają atrakcyjne nagrody: konsole Xbox 360 z kontrolerem Kinect, czytniki kindle lub tablety.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2014 roku!

Zapraszamy do obejrzenia filmu  prezentującego serwis www.praca-enter.pl i narzędzie „Twój potencjał”, a także doświadczenia osób, które z nich skorzystały. Zachęcamy również do lektury „Przewodnika metodycznego po serwisie praca-enter.pl” – publikacja omawia szczegółowo wszystkie funkcje serwisu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz