TRANSLATOR

Rodzinne Czytanie

Pewnie większość z Was słyszała o Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jedną z podejmowanych przez nią akcji jest ta, nazwana Rodzinne Czytanie.


Wśród bardzo wielu działań Fundacji to jest przeznaczone specjalnie dla Rodzin. Właśnie w domu dziecko powinno mieć pierwszy kontakt z książką. Juz od pierwszych dni jego życia czytanie może stać się elementem wspierającym jego rozwój, a także uczącym go dobrych nawyków, poprawności językowej i bogatego słownictwa. Sprawmy, aby codzienne głośne czytanie stało się domowym rytuałem! Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie internetowej RODZINNEGO CZYTANIA. Dowiecie się z niej dlaczego i co warto czytać niemowlętom, jakie lektury polecić dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, a nawet poznacie propozycje książkowe, które powinny się znaleźć w Biblioteczce Rodzica.

Fundacja przygotowała również propozycję dotyczącą stworzenia Klubu Czytających Rodzin. Ma on za zadanie skupiać Rodziny, które codziennie czytają dzieciom i biorą lub chcą brać udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Może warto zainicjować działalność takich klubów w lokalnej bibliotece? Zachęcamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz