TRANSLATOR

MBP na Festiwalu Fantastyki "Falkon"

Falkon - Ogólnopolski Festiwal Fantastyki w Lublinie to jeden z największych i najważniejszych konwentów miłośników tej tematyki w  Polsce, organizowany już od 13 lat.

Podczas tegorocznej edycji w dniach 8-11 listopada na terenie Targów Lublin przewinęło się ponad 4 tys. osób, głównie aktywnych odbiorców literatury fantastycznej i szeroko rozumianej kultury jej towarzyszącej. Liczba i różnorodność wydarzeń realizowanych podczas Falkona jest imponująca, wśród nich są spotkania autorskie i promocje książek, jak również stoiska wydawnictw specjalizujących się w fantastyce.Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie uczestniczyła w Falkonie ze specjalnym stoiskiemprezentującym klasykę fantastyki.


Było też sporo atrakcji:

Poszukiwanie skarbów wśród książek od czytelników
 

Zabawa literacka "W Lublinie dzieje się coś niezwykłego"
MBP zajęła się również organizacją bicia rekordu w liczbie osób czytających zbiorowo. 
Zebrało się 126 osób, co nie wystarczyło do pobicia rekordu, mimo to wśród uczestników panowała niezwykła energia i atmosfera.

Na zakończenie imprezy rozlosowaliśmy upominki książkowe dla uczestników wszystkich trzech działań. Osoby nieobecne podczas losowania zostaną powiadomione drogą e-mail.

Od siebie mogę dodać, że Falkon był bardzo udany, pozytywnie mnie zaskoczył. 

W trakcie imprezy odbył się, pierwszy w Polsce, pokaz mody fantasy oraz pierwszy w Lublinie pokaz tzw. cosplay czyli kostiumów i scenek inspirowanych różnymi utworami fantastycznymi (filmami, grami, książkami itp.).

Postać z League of Legends


Tytułowa Koralina z książki Neila Gaimana

Wspaniale, że literatura może wciąż tak inspirować do własnej twórczości!

Atrakcji i wydarzeń towarzyszących było dużo dużo więcej, ja przypadkowo trafiłem na mini recital na lutni.


Wojciech Olchowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz