TRANSLATOR

Wspomnienie o VI edycji Sektora 3.0

Za kilka dni, 30 maja 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Sektora 3.0 - wydarzenia poświęconego między innymi roli technologii w organizacjach pozarządowych. To dobra okazja, aby podsumować ubiegłoroczną edycję wydarzenia.

18 i 19 maja 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz w siedzibach firm, organizacji i instytucji wspierających konferencję pojawiło się ponad sześciuset uczestników z całej Polski. Ponadto spotkania prowadzone przez sześćdziesięciu prelegentów on-line na żywo obserwowało ponad 1,5 tysiąca osób.
Część główną stanowiły inspirujące wykłady specjalistów z kraju i ze świata, którzy przedstawiali szersze perspektywy zastosowania nowych technologii w trzecim sektorze. Na konferencji nie zabrakło również autorytetów międzynarodowych. Futurysta Karl Schroeder przedstawił zależności pomiędzy relacjami międzyludzkimi a postępem technologicznym. George Hedon, twórca największego festiwalu nowych technologii w Australii opowiedział, w jaki sposób rozwój cyfrowy wchodzi w zależności z kreatywnością i rozbudza talenty i kreatywność.

Pierwszego dnia odbyło się równolegle osiemnaście seminariów zgrupowanych w kilka bloków tematycznych, m.in. edukacja, wizerunek, komunikacja. Wśród wiodących tematów znalazły się m. in.: "Kryzysy w Internecie" podczas których Jarosław Kuźniar opowiadał czy krytyka w Internecie to coś, na co powinniśmy być przygotowani i jak z krytyki czerpać siłę, "Fablab – edukacja przez technologie" gdzie Aneta Duda z Centrum Nauki Kopernik przybliżyła uczestnikom temat wykorzystania technologii w edukacji oraz "Jak cię widzą w Internecie?" podczas którego blogerka i youtuberka Arlena Witt podzieliła się swoimi spostrzeżeniami nt. wizerunku w mediach społecznościowych.

Ponadto w pierwszym dniu Sektora 3.0 odbyły się pokazy nowych technologii m. in. aplikacji, dronów i robotów. Drugi dzień Sektora 3.0 stanowiło siedemnaście równoległych warsztatów na terenie Warszawy. Kolejna, VII już edycja wydarzenia startuje 30 maja, tym razem pod hasłem "Shapa your future". Szczegóły na: http://sektor3-0.pl/festiwal/
Magdalena Rademacher

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz