TRANSLATOR

Szkolenie dla "osób wykluczonych cyfrowo 45+"

Chcesz odkryć możliwości, jakie daje komputer i Internet? Chcesz postawić pierwsze kroki w cyfrowym świecie? Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Fundacją ORANGE zaprasza wszystkich zainteresowanych obsługą komputera i korzystaniem z internetu na bezpłatny kurs  „ABC Internetu” przygotowany i prowadzony przez wolontariuszy Fundacji Orange.
 Merytoryczna część szkolenia będzie opierać się na materiale:

- abc obsługi komputera i Internetu – jak rozpocząć pracę na komputerze oraz przygodę z Internetem
- abc poczty elektronicznej – jak można całkiem za darmo kontaktować się z rodziną i znajomymi wysyłając listy elektroniczne, które docierają do adresata natychmiast po wysłaniu
- abc YouTube – jak poszukiwać interesujących informacji (ulubiona piosenka, kabaret, rozwijać swoje zainteresowania).

Cele:
·         Uświadomienie korzyści i pokazanie ułatwień wykorzystywanych w codziennym życiu dzięki dostępowi do internetu.
·         Zdobycie umiejętności poruszania się po komputerze
·         Zdobycie umiejętności korzystania z aplikacji: Skype, youtube
·         Przełamanie barier w korzystaniu z komputera

Zapraszamy wszystkich seniorów i nie tylko.

Szkolenia w bibliotekach przygotowywane są w ramach wolontariatu we współpracy z Fundacją Orange, która od lat prowadzi działania aktywizujące dla Seniorów na rzecz nowoczesnej edukacji. Uczestnikom przybliżane są zagadnienia związane z obsługą komputera oraz poruszaniem się po Internecie. Zdobyte w ten sposób kompetencje cyfrowe pozwalają na jeszcze lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie XXI wieku. Ponadto Fundacja Orange konsekwentnie realizuje autorskie programy oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami w danej dziedzinie, takie jak: Edukacja z internetem, Akademia Orange, Orange dla Bibliotek, Pracownie Orange, Telefon do Mamy i Dźwięki Marzeń.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia „ABC Internetu” do Filii nr 29, ul. Kiepury 5. Odbędą się one dnia 25 maja 2015r., i potrwają ok. 4 godzin ( do ustalenia godzina rozpoczęcia).

Aby zapisać się na szkolenie zgłoś się do Filii nr 29, ul. Kiepury 5, do dnia 23 maja lub pod nr tel.  508 055 631.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz