TRANSLATOR

Wybrano najlepsze książki na lato!

Siedemdziesiąt książek zgłoszonych przez polskich wydawców rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na lato 2014". W głosowaniu internautów oddano ponad 25 tysięcy głosów. Które książki najlepiej więc czytać w miesiącach letnich? 
Najważniejszą spośród nagród - nagrodę główną jury i tytuł "Najlepszej książki na lato 2014" - otrzymała najnowsza powieść Jo Nesbo Syn (Wydawnictwo Dolnośląskie).
Czytelnicy głosujący w tegorocznej edycji plebiscytu od początku najmocniej wspierali powieść Anny Mulczyńskiej Powrót na Staromiejską (Wydawnictwo Nasza Księgarnia), która otrzymała w obu etapach najwięcej głosów i tytuł "Najlepszej książki na lato" z rąk internautów.Tradycyjnie oprócz nagród głównych przyznano także wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, wskazujące najbardziej interesujące premiery gatunkowe. Najbardziej prestiżowe są zawsze nagrody w kategoriach prozy polskiej i obcej. Wśród prozy polskiej czytelnicy za najbardziej interesującą uznali wspomnianą już powieść Anny Mulczyńskiej. Natomiast jurorzy oddali głos na Sońkę Ignacego Karpowicza (Wydawnictwo Literackie).
Wśród prozy obcej uznanie jury zdobyła również propozycja Wydawnictwa Literackiego - powieść Wszechświat kontra Alex Woods Gavina Extence'a.Setki czytelników za najbardziej interesującą powieść autora zagranicznego uznały natomiast Prawdziwą historię opartą na kłamstwach Jennifer Clement (Dom Wydawniczy Mała Kurka).Więcej najlepszych książek na lato 2014 znajdziecie TU.

źródło: www.granice.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz