TRANSLATOR

UWAGA! Dorosły Harry Potter powraca!

J. K. Rowling, brytyjska autorka serii książek o czarodzieju Harrym Potterze, opublikowała we wtorek nowe opowiadanie o nim. Harry jest teraz dziesięć lat starszy niż na koniec cyklu. Co robi on, a co jego przyjaciele?
Cykl o Harrym Potterze siedem lat temu zamknął się liczbą siedmiu książek, filmowych ekranizacji powstało zaś osiem. Teraz 48-letnia J.K. Rowling wróciła do bohaterów starego cyklu, publikując nowe opowiadanie na stronie Pottermore.com.

Tekst liczący 1500 słów ma formę artykułu prasowego autorstwa Rity Skeeter, dziennikarki śledzącej wydarzenia w czarodziejskim świecie. Harry Potter ma teraz 34 lata i parę pierwszych siwych włosów. Rzecz dzieje się podczas finału rozgrywek pucharu świata w quidditchu, gdzie Harry spotyka swoich przyjaciół Rona Weasleya i Hermionę Granger. Rowling od kilku miesięcy pisała zresztą dla Pottermore.com artykuły o tych rozgrywkach specjalnie z okazji piłkarskiego mundialu w Brazylii.

Czy będzie więcej takich opowiadań? Rzecznik Rowling zdecydowanie powiedział, że pisarka nie ma takich planów. To jednorazowy wyskok. Ostatnie z pucharowych opowiadań Pottermore opublikuje w piątek.


Według "Guardiana" w opowiadaniu Harry jest uznanym aurorem, Ron z kolei porzucił zawód aurora i pracuje w sklepie Weasley's Wizard Wheezes założonym przez swych braci, a żona Harry'ego Ginny Weasley relacjonuje rozgrywki pucharu świata dla "Proroka Codziennego". Sam Potter wciąż nosi okrągłe okulary, a na policzku ma paskudną bliznę, prawdopodobnie ze względu na swój zawód.

Całe opowiadanie jest dostępne na Pottermore.com, ale udostępniła je także (bez logowania) strona Today.com
Fanowskie tłumaczenie na polski możecie znaleźć m.in. na blogu HP Kolekcja prowadzonym przez dwójkę wielbicieli czarodzieja z blizną, Daniela i Natalię Muniowskich.

źródło: wyborcza.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza