TRANSLATOR

Zaproś do domu poetę

Nie potrafisz żyć bez ksiązki? Chciałbyś zarazić swoją fascynacją swoich sąsiadów? Zostań współtwórcą Lubelskich Spotkań Literackich – Miasto Poezji. Festiwal czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby zorganizować spotkanie literackie w swoim mieszkaniu. 
– Możliwości jest wiele. Najlepiej jeśli jest to twój dom, ale może to być również zaprzyjaźniona restauracja, czy mieszkanie znajomych. To, co będzie się tam działo, zależy tylko do ciebie! Można czytać ulubioną literaturę, zorganizować jakiś konkurs, wspólnie pisać wiersze, układać nowe teksty wycinków prasowych, czy puszczać filmy o poetach z YouTuba – wylicza Adam Marczuk z Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN.   

Uczestnikami spotkań z literaturą w prywatnych mieszkaniach są nie tylko znajomi czy sąsiedzi. Trzeba liczyć się z tym, że do drzwi zapukają tez inni. Bowiem wszystkie adresy spotkań zostaną wpisane w Książkę Adresową Miasta Poezji. Ci, którzy zgłoszą się do 13 kwietnia, znajda się w folderach papierowych. Mieszkania zgłoszone później, pojawią się już tylko w Internecie. – Osobom szczególnie zaangażowanym, które chcą zaprosić do domu pisarza czy poetę, możemy pokryć koszty przyjazdu i honorarium dla literata – dodaje Marczuk. W ubiegłym roku takich mieszkań było ok. 60.

Tegoroczna edycja Lubelskich Spotkań Literackich – Miasto Poezji odbędzie się w dniach 19-23 maja. Swoje propozycje należy przesyłać do 13 kwietnia na adres: anna.nowak@tnn.lublin.pl. Więcej informacji na http://teatrnn.pl/miastopoezji/, tel. 81 532 58 67.  

Źródło:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz