TRANSLATOR

W ciągu roku wypożyczyli 499 książek. Oto najwięcej czytająca rodzina w Czechach

Trzyosobowa rodzina z Jindřichův Hradec w Czechach została uznana za najwięcej czytającą rodzinę w całym kraju. W ciągu minionego roku przez ich ręce przewinęło się 499 książek. I to licząc tylko te pozycje, które wypożyczyli w miejscowej bibliotece.

Jiří i Veronika Nymburští oraz ich córka Pavla zdobyli pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez stowarzyszenie czeskich bibliotekarzy, które chciało docenić najbardziej lojalnych czytelników. Podstawowym kryterium konkursu było, że musi to być rodzina, której członkowie razem lub osobno uczęszczają do biblioteki i co najmniej raz w miesiącu wypożyczają książki do domu. Jak się okazuje, państwo Nymburští nie mieli sobie równych w całym kraju.

Trzeba podkreślić, że zwycięzcy konkursu nie tylko korzystają z miejscowej biblioteki, ale również w miarę możliwości finansowych kupują własne egzemplarze książek. Mama Weronika najchętniej sięga po romanse i literaturę wojenną, ceni również dzieła rosyjskie w oryginałach. Tata Jiří najchętniej czyta science fiction. Zaś córka Pavla lubi powieści przygodowe, komiksy i książki z serii „Strrraszna historia”.

Oprócz czytnika e-booków i innych upominków państwo Nymburští będą mogli w nagrodę wziąć również udział w gali Magnesia Litera, czyli czeskiej nagrody literackiej, za której odpowiednik możemy uznać naszą polską Nike.

fot. jh.cz

Źródło:
http://booklips.pl/newsy/w-ciagu-roku-wypozyczyli-499-ksiazek-oto-najwiecej-czytajaca-rodzina-w-czechach/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz