TRANSLATOR

Ruszyła II edycja konkursu „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart”

Rusza II edycja konkursu „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart” organizowana przez serwis Lustro Biblioteki. Konkurs jest okazją do wymiany ciekawych poglądów na temat książek i czytelnictwa. To przede wszystkim sposobność do poznania losów pozostawionych zakładek w książkach. Celem akcji jest wyłonienie zwycięzcy, który zaprezentuje w dowolnej formie pisemnej wraz ze zdjęciem pracę z tłem historycznym dotyczącą znalezienia jakiegoś przedmiotu w książce, czyli tytułowej „Zakładki z przeszłości". Patronat honorowy nad konkursem objęła Biblioteka Narodowa.
W ramach konkursu „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart” sugerujemy organizację:
·  warsztatów, spotkań kreatywnego tworzenia zakładek połączone z dyskusją;
· wystaw ze skarbami pozostawionymi w książkach przez czytelników pt. „Skarby czytelników” / „Co zostawiamy w książkach?” / „Znalezione w książkach”.

Zapraszamy do nadsyłania fotorelacji ze spotkań i wystaw na adres redakcji: redakcja.lustrob@gmail.com

Materiały do pobrania dla bibliotek znajdują się na stronie www.lustrobiblioteki.pl w zakładce Konkursy → Materiały dla bibliotek  

Konkurs trwa od 24.11.2013 do 24.12.2013, natomiast po Nowym Roku zostaną ogłoszone wyniki. W ramach podsumowania konkursu powstanie e-book ze zwycięskimi pracami oraz promujący biblioteki, które włączyły się do akcji.

Przygotowano także plakaty konkursowe w formacie A2 dla bibliotek. Jeśli chcą Państwo je otrzymać i dołączyć do akcji prosimy o informację (wysyłka na koszt organizatora).

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są w zakładce Konkursy na stronie głównej Lustra Biblioteki.

Konkurs wspierają firma Sokrates-IT, wortal literacki Granice.pl, firma Paperblanks, firma Ideadizajn oraz firma AleArte. Patronat medialny sprawują Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, serwis BiblioNETka oraz portal e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl.Źródło:
http://www.lustrobiblioteki.pl/2013/11/konkurs-zakadka-z-przeszosci-historia.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz