TRANSLATOR

Spotkanie z Martą Ignerską w ramach projektu "OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki"

5 PAŹDZIERNIKA 2015 (PONIEDZIAŁEK)
MARTA IGNERSKA
„O WIADUKCIE KOLEJOWYM, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ MOSTEM NAD RZEKĄ”


5 października w Ośrodku Ksiązki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) będziemy gościć wspaniałą ilustratorkę i graficzkę – Martę Ignerską, która zaprezentuje książkę O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką Tiny Osiewicz, do której wykonała ilustracje oraz przeprowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
Marta Ignerska - urodzona w 1978 roku. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka jednych z najważniejszych nagród w dziedzinie projektowania graficznego i ilustracji: Bologna Ragazzi Award, Książka Roku IBBY i European Design. Wielkie Marzenia, Dziewczynka z cienia, Babcia robi na drutach, Bałtycka Syrena, Którędy do gwiazd, Wszystko gra, Prawdziwa bajka, O Wiadukcie Kolejowym, Który Chciał Zostać Mostem Nad Rzeką – to niektóre z tytułów książek projektowanych przez Martę Ignerską. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i za granicą. Ostatnio zajmuje się tworzeniem rysunków do filmów animowanych np. projektu „Muzeum Utracone”.

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Polska Sekcja IBBY, Kwartalnik RYMS Kurier Lubelski, TVP Lublin, Radio Lublin oraz Radio Centrum.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz