TRANSLATOR

Za nami spotkanie z Martą Ignerską w ramach projektu "OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki"

W poniedziałek, 5 października w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałą ilustratorkę i graficzkę – Martę Ignerską, która zaprezentowała książkę O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką Tiny Osiewicz, do której wykonała ilustracje. Przeprowadziła też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.   
Podczas wernisażu opowiedziała o problemach, z jakimi boryka się ilustrator i jak trudno efekt pracy przełożyć na druk w książce, gdzie technika rządzi paletą kolorów Pantone i CMYK, jak trudno oddać fluorescencję, połysk i fakturę wykonanej pracy. Ilustratorka przeprowadziła też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą.

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Polska Sekcja IBBY, Kwartalnik RYMS Kurier Lubelski, TVP Lublin, Radio Lublin oraz Radio Centrum.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz