TRANSLATOR

Konkurs Zielonej Sowy

Zielona Sowa ogłosiła konkurs dla przedszkoli wokół przygód wikinga Tappiego, bohatera serii „Tappi i przyjaciele”. Przedszkola, które przystąpią do konkursu mają szansę wygrać książki oraz spotkanie z Marcinem Mortką, autorem opowieści o przygodach Tappiego i jego przyjaciół. Wystarczy wspólnie z dziećmi stworzyć własną wizję przygód wesołego wikinga w dowolnej  technice plastycznej i przesłać do wydawnictwa.

Prace można przesyłać od 4 lutego do 30 kwietnia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci w maju 2015 roku.

Szczegóły na stronie wydawnictwa http://www.zielonasowa.pl/akcje/tappi
Książki o wesołym wikingu Tappim liczą już 8 tomów. Opowieści o nim, reniferku Chichotku i mieszkańcach Szepczącego Lasu cechuje ciepła, baśniowa, bardzo pogodna narracja, klimatem przypominająca historie o Kubusiu Puchatku czy Muminkach. Zarówno główni, jak i drugoplanowi bohaterowie są niejako archetypami baśniowych bohaterów: dobrzy i dzielni pomagają tym słabszym, dobre uczynki są nagradzane, a złe karane.

Historie, pomimo zanurzenia w baśniowym świecie, są czytelne i bliskie współczesnemu czytelnikowi – poruszają problemy znane przedszkolakom, opisują sytuacje z codziennego życia. W zbiorach „Tappi i przyjaciele” można na przykład przeczytać o tym, co stracił Chichotek, kiedy był leniwy i nie chciało mu wstać się z łóżka, albo że nie należy kłamać.

Seria kolorowa „Tappi i przyjaciele” to zbiór 10 krótkich opowiadań, idealnych do czytania przed snem.

Seria czarno-biała to dłuższe, odrębne przygody Tappiego, podzielone na rozdziały. Dobre dla nieco starszego dziecka, które potrafi już skupić uwagę i śledzić fabułę. To także dobra propozycja dla dzieci, które zaczynają czytać samodzielnie.

Źródło:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,32549,konkurs-zielonej-sowy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz