TRANSLATOR

Bestellery Empiku 2014

Znamy laureatów Bestsellerów Empiku 2014! Na podstawie blisko 30 milionów głosów oddanych przez klientów w formie zakupów, Empik już po raz 16. przyznał swoje nagrody.
W ubiegłym roku w literaturze polskiej nie było debiutu, który wstrząsnąłby listami bestsellerów. Spośród rodzimych pisarzy w piątce nominowanych znaleźli się sami giganci: Grochola, Tokarczuk, Wiśniewski, Cejrowski oraz Zygmunt Miłoszewski. I to właśnie do autora "Gniewu" powędrowała statuetka Bestsellera Empiku dla najpopularniejszej polskiej książki 2014 roku. To drugi z rzędu laur dla Miłoszewskiego w tej kategorii. 

Wybór laureata Bestsellera Empiku 2014 w kategorii literatura obca również świadczy o zmianie gustu czytelników. Zwyciężył John Green ze skierowaną do młodzieży powieścią "Gwiazd naszych wina" — historią miłości niemal idealnej i naznaczonej cierpieniem. Książka wsparta popularną ekranizacją, pokonała nie tylko ubiegłorocznego tryumfatora — "Pięćdziesiąt twarzy Greya", ale także najnowsze fabuły autorów, którzy zdobywali pierwsze empikowe statuetki: Paula Coelho i Helen Fielding.

W kategorii poezja statuetkę Bestsellera Empiku 2014 otrzymał zbiór najstarszych wierszy Wisławy Szymborskiej "Czarna piosenka". Tomik ten rozpoczął publikację autorskiej serii Noblistki — do końca stycznia tego roku ukazały się już trzy zbiory.

Czym zadziwią nas twórcy i wydawcy w roku 2015? Wyścig po statuetki Bestsellerów Empiku rozpoczął się 1 stycznia i potrwa do 31 grudnia. Zachęcamy do śledzenia list bestsellerów Empiku, ale przede wszystkim do czytania, słuchania, oglądania. W tym plebiscycie każdy głos (a właściwie zakup) ma znaczenie!

źródło: ksiazki.onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz