TRANSLATOR

„Spis treści”, czyli o książkach w Polsacie

W niedzielę 8 lutego zapraszamy do oglądania programu „Spis treści”, wspólnego projektu Instytutu Książki i telewizji Polsat, pierwszego cyklicznego programu poświęconego książkom na antenie Polsatu i Polsatu News.

Program będzie miał dwie edycje. W niedzielnym paśmie porannym „Nowy Dzień” transmitowanym przez Polsat, Polsat 2, Polsat News oraz Polsat News 2 emitowana będzie wersja krótka, gdzie omawiane będą najciekawsze nowości ostatnich tygodni. Zaś o 18.30 w każdą niedzielę na antenie Polsat News prezentowana będzie wersja 15-minutowa. Twórcą programu i jego prowadzącym jest Mariusz Cieślik, publicysta „Rzeczpospolitej”, wcześniej współautor „Xięgarni” w TVN 24. W pierwszym odcinku jego gościem będzie satyryczka Maria Czubaszek, która opowie o swojej książce „Blog niecodzienny”.

„Spis treści” tym różni się od innych programów, że my zapraszać będziemy nie tylko pisarzy, ale autorów książek. Nie należy się u nas spodziewać jednak celebrytów, za to pojawią się ludzie kultury: satyrycy, filmowcy, intelektualiści. Obowiązuje jednak zakaz wstępu dla krytyków. Jako prowadzący będę się starał prezentować punkt widzenia zwyczajnego czytelnika. To do niego, a nie do fachowców od literatury, adresowany jest nasz program – mówi Mariusz Cieślik.

Zgodnie z tą zasadą w kolejnych odcinkach „Spisu treści” pojawią się: reżyser Janusz Majewski, radiowiec Wojciech Mann oraz pisarze Szczepan Twardoch i Joanna Bator. Jednak poza autorami książek oraz cotygodniowym przeglądem najciekawszych nowości program będzie miał tez swoją lożę komentatorów. Zasiądą w niej twórcy, specjaliści od poszczególnych gatunków literackich. I tak nowe kryminały polecać będzie popularny autor książek sensacyjnych Zygmunt Miłoszewski; reportaże Mariusz Szczygieł; poezję Justyna Bargielska; a książki dla dzieci jeden z najbardziej znanych autorów książek dla najmłodszych Grzegorz Kasdepke.  

Zapraszamy do obejrzenia skrótu pierwszego odcinka na kanale Instytutu Książki na YouTube.

„Spis treści” jest pierwszym wspólnym projektem Instytutu Książki i telewizji Polsat i powstał w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Źródło:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,32484,%E2%80%9Espis-tresci%E2%80%9D--czyli-o-ksiazkach-w-polsacie.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz