TRANSLATOR

Filia 13 MBP zaprasza na wystawę fotografii Barbary Wilczyńskiej

W dniach 3 – 28 lutego Filia 13 MBP (ul. Grażyny 13) zaprasza na wystawę fotografii Grażyny Wilczyńskiej „Myśli w przestrzeni”.

Barbara Wilczyńska – fotografka – amatorka, od 2009 należy do Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace wystawiała na „Dorocznych Wystawach Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego” (2009-2012) i na połączonej z aukcją na rzecz powodzian wystawie zbiorowej „Młodzi Artyści – Sztukmistrze” (czerwiec 2010), w Janowcu nad Wisłą przy okazji wystawy „Popatrz, Poczuj, Pomyśl” odbyła się również aukcja, gdzie praca „Kobieta z różową parasolką” pobiła rekord licytacji.
Barbara Wilczyńska o sobie:
Swoje prace wystawiałam na ponad 20 wystawach w Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Łebie, w Galerii Katowice - Związku Polskich Artystów Fotografików, Galerii Jabłkowskich w Warszawie, ale także w Wielkiej Brytanii na Art Festiwal w Halifax.

Fascynuje mnie praca nad organizacją wystaw - wyszukiwanie talentów, wybór zdjęć, układanie w odpowiedniej kolejności tak, aby powstała spójna opowieść. Byłam współkomisarzem wystaw: “Kazimierz po sezonie” i “Migawki z życia” a także dwóch debiutanckich wystaw w Lubelskim Towarzystwie Fotograficznym: “Barwy przestrzeni” w 2011r. i “Dotyk miasta” w 2012r.

Na co dzień zajmuję się wieloma tematami. Pociągają mnie klimatyczne zaułki starych miast, charakterystyczne krajobrazy Roztocza, a także człowiek zagubiony w przestrzeni miejskiej. Często poza klasycznymi obiektywami sięgam po Lensbaby, dający  możliwość zachowania ostrości na wybranym elemencie fotografii, ukrywając część kadru w rozmyciach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz