TRANSLATOR

Konkurs na fraszkę

Narodowe Centrum Kultury, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Agencja Reklamowa Aviator ogłaszają ogólnopolski konkurs literacki „Piękno naszego języka w codzienności umyka”.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają osoby 50+ oraz dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Na autorów najlepszych fraszek promujących piękną polszczyznę czekają cenne nagrody, w tym m.in. tygodniowe i dwutygodniowe wczasy w Polsce oraz atrakcyjne wydawnictwa NCK. Akcję wspierają Związek Literatów Polskich oraz Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Poprzez swoją inicjatywę organizatorzy chcą przeciwdziałać powszechnej tabloidyzacji i pauperyzacji języka oraz pokazać, dlaczego warto posługiwać się w życiu codziennym poprawną, literacką polszczyzną. Głównym celem konkursu jest pobudzenie do działań intelektualnych osób 50+ oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, jak również utrwalenie dla przyszłych pokoleń pięknego języka, jakim posługuje się nadal wielu polskich seniorów.

Konkurs, który ruszył na początku grudnia br., zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Jego pierwsza, pilotażowa część potrwa od 8 do 29 grudnia 2014 r. Drugi etap rozpocznie się wiosną przyszłego roku i zakończy się uroczystą Galą Finałową, zaplanowaną na 30 listopada 2015 r. W jej trakcie poznamy laureatów konkursu, dla których organizatorzy przygotowali szereg atrakcyjnych nagród w obu grupach wiekowych.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, wraz z regulaminem oraz formularzem konkursowym, można znaleźć na stronie www.konkursnafraszke.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz