TRANSLATOR

IX Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach

W dniach od 18 do 20 lipca 2014 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje w Wojsławicach już po raz dziewiąty Dni Jakuba Wędrowycza, kultowego bohatera książek Andrzeja Pilipiuka. Jeśli jesteś miłośnikiem słynnego bimbrownika - nie może Cię tam zabraknąć!
Dni Jakuba Wędrowycza to trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka, którego książki cieszą się niesłabnącą popularnością. 
W tym roku organizatorzy spodziewają się około 500 uczestników z całej Polski. Impreza poświęcona jest literaturze i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza ją sam Andrzej Pilipiuk. W tym roku w Wojsławicach pojawi się także Stefan Darda, autor cyklu powieści grozy „Czarny Wygon”.
Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Będą to: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy, prezentacje, jak również koncerty. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”.
Celem Dni Jakuba Wędrowycza jest tworzenie nowoczesnej imprezy kulturalnej poświęconej szeroko pojętej fantastyce, przyciągającej osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań, służącej integracji osób w niej uczestniczących.
Program imprezy znajdziecie pod linkiem http://djw.konwent.co/?p=1038

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz